Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'KCK da bir Paralel Yapı'

Giriş Tarihi: 30.10.2015
'KCK da bir Paralel Yapı'

Van'da 16 sanıklı KCK davasında gerekçeli karar açıklandı. Kararda, PKK'nın çatı kurumu olduğuna yer verilen örgüt tanımlandı: Kendisine ait olmayan toprak üzerinde egemen olmaya çalışan Paralel Devlet Yapılanması

Van 2. Ağır Ceza Mahkemesi, 16 sanıklı KCK davası için yazdığı gerekçeli kararda emsal teşkil edecek önemli tespitlere yer verdi. Kararda, "Devlet organlarına paralel yapısı nedeniyle KCK'ya 'Paralel Devlet Yapılanması' demenin uygun olacağı kanaatine varılmıştır" denildi. Eski Van İl Genel Meclisi Başkanı Semira Varlı'nın da aralarında bulunduğu 15 sanığın 12 yıl 6'şar aya kadar hapisle cezalandırıldığı KCK davasının gerekçeli kararı hazırlandı. Kararda, terör örgütü PKK ve KCK'nın organik bağlantı içinde olduğu, KCK'nın yapılanması bakımından PKK'nın amaç ve stratejisini benimsediği vurgulandı. Gerekçeli kararda, terör örgütü KCK yapılanmasına ilişkin şu tespitler yer aldı.

'SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜ'
KCK'nın PKK ile organik bağlantısı, açıklanan amaç ve stratejisi, hiyerarşik yapısı, üye sayısı, sahip olduğu silahlı ve zorlayıcı gücü itibarıyla devletin egemenliği altında bulunan topraklardan bir kısmını devlet idaresinden cebren ayırmaya yönelik amaç suçu gerçekleştirmeye elverişli silahlı terör örgütü niteliğinde bulunmaktadır.
PKK, kazanımlarını devam ettirmek gayesiyle PKKKONGRAGEL adı altında yasama meclisi kurmuş, bu meclis tarafından da KCK sözleşmesi adı altında anayasa kabul edilmiştir.
KCK, sistem olarak bir devlet yapılanması olmakla birlikte devlet olmaktan çok uzak bir sistemdir. (...)

KCK DA 'PARALEL DEVLET'
Dolayısıyla sistemleri devlet sistemi olan, kendine ait ülkesi, kendine bağlı vatandaşı bulunmayan, kendine ait olmayan toprak üzerinde egemenlik kurmaya çalışan ve dolayısıyla devlet olmanın temel öğeleri eksik bu sisteme devlet içinde devlet veya kamuoyunun yakından bildiği bir tabir olan ve olayımıza denk düşen devlet organlarına paralel yapısı nedeniyle 'Paralel Devlet Yapılanması' demenin uygun olacağı kanaatine varılmıştır.
Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'na göre devlete şerik koşmak suçtur ve ceza kanunlarında bu faaliyetlerin cezaları belirlenmiştir.

'PARALEL, CAN HAVLİYLE İKTİDARI HEDEF ALIYOR'
Said Nursi'nin yanında 9 yıl talebelik yapan ve 65 yıldır 'Risale-i Nur'larla meşgul olan Mehmet Fırıncı, Paralel örgütün can havliyle iktidarı indirmeye çalıştığını söyledi. Anadolu Ajansı'na konuşan Fırıncı şöyle konuştu:
Devletin kılcal damarlarına kadar nüfuz etmiş olan ve yine ipleri dış mihrakların elinde bulunan paralel örgüt (Paralel Devlet Yapılanması) can havliyle bu iktidarı indirmeye çalışıyor ve bu uğurda önüne kim çıkarsa onunla ittifak etmekte bir beis görmüyor.
Dünyanın dört bir yanında elini kana bulamış devletler Türkiye'yi AK Parti idaresi altında görmekten hoşlanmıyorlar ve bunu saklamak ihtiyacını da duymuyorlar.
Risale-i Nur'dan istifade ettiklerini söyleyen bu arkadaşlara şunu söylüyorum, katiyen bu şeylerden vazgeçsinler yazık oluyor. Hem kendilerine hem vatanımıza hem dinimize hem de Risale-i Nur'a yazık oluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'KCK da bir Paralel Yapı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN