Kürtler mermi, mayın değil, huzur istiyor

Başbakan Davutoğlu: Türk-Kürt kardeştir, PKK-HDP kalleştir. PKK da HDP de kaosa oynuyor. Alevi, Kürt, Sünni demeden saldırıyorlar. Kimse namluyu doğrultmasın kırarız

Giriş Tarihi: 30.10.2015
Kürtler mermi, mayın değil, huzur istiyor
Başbakan Ahmet Davutoğlu 1 Kasım seçimleri öncesi Diyarbakır'da miting yaptı. Mitinge meydanlardan hep bir ağızdan yükselen "Kahrolsun PKK, şehitler ölmez" sloganları damgasını vurdu. Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları şöyle:

ÖRGÜTLER KAHROLACAK:
Kardeşi kardeşe düşman kılanlar, ister PKK, ister DAEŞ, ister DHKP-C olsun, hepsi kahrolacak. İradeniz karşısında hepsi tarih önünde hesap verecek. Bizi hiçbir güç birbirimizden kurtaramayacak. Dinimiz, kıblemiz, kaderimiz, geleceğimiz bir ve beraber. Geçen geldiğimde "Türk Kürt kardeştir ayırım yapan kalleştir" dediniz. Bir daha söyleyin ki Kandil'den Avrupa'dan duyulsun.

ÇÖZME İRADESİ BİZDE:
Hatalar olmadı mı? Elbette oldu. Bu sorunların hepsine çözüm getirme iradesi, bir şekilde kardeşlik bağlamında çözüm bulma iradesi bizde. Bu zor günler birlikte geçecek. Hiçbir yara kanamaya devam etmeyecek. Huzurumuzu bozan kim olursa olsun hesap verecek.

HESAP VERECEKLER:
Çorbacıda Diyarbakırlı Şehmus'u, Osman'ı, Erzincan'da Makbule teyzeyi katledenler mutlaka hesap verecek. Nusaybin seçim koordinasyon merkezi başkanını kalleşçe öldürenler hesap verecek. Medeni kardeşimiz katledildi ne CHP, HDP ne de MHP'den kınama var. Biz anında lanetliyoruz. Devlete katil diyen Demirtaş alçaklara katil diyemiyor.

HDP'YE YÜKLENDİ:
HDP'ye oy veren kardeşlerim belki huzur ve emniyet sağlansın diye oy verdiler. Bunlar sizin oyunuza, amacınıza uygun hareket etmediler, barışa sahip çıkmadılar, savaş ilan ettiler, ayaklanma çağrısında bulundular. Üç beş karanlık zümrenin kullanımına sundular. Birliğimiz, refahımız, huzurumuz üzerinde ameliyat için kullandılar. Paralel yapılar, yabancı istihbaratçılar kullandı. Aldıkları oylarla çözüm sürecini bitirdiler. Desteğinizi teröre, silaha vize olarak değerlendirdiler. Türkiyelileşeceğiz derken Kandil diliyle konuştular. Sizin desteğinizi kanton, hendek kazmak, çocuk çetelere hâkimiyet katmak için kullandılar. "Kanton ilan ederiz Kürtler'de arkamızdan gelir sandılar. Oysa Kürtler huzur operasyonlarına destek verdi. Bunlar katillerin ta kendileridir. Kimse namluyu doğrultmasın kırarız, o dağları temizleriz.

ARTIK SİLAHIN YERİ YOK:
Türkiye'de her şey açıkça konuşulurken artık silah ve şiddetin topraklarda yeri yok. Kürt vatandaşlarımız da eşit vatandaşlar olarak huzur, refah istiyor, silah istemiyor, mermi, mayın, doçka, hendek, terör istemiyor. Ben size kardeşlik, birlik, dirlik, barış vaat etmeye geldim. Diyarbakır halkı öldürmenin soruna çare üretmediğini biliyor. Türkiye'yi terör, kavgadan mutlaka arındıracağız. Bunların tehdidinden korkmayın, sandık korunacak, her oy hak ettiği değeri bulacak. 1 Kasım kader seçimidir, Türkiye'ye sahip çıkın. Bu arada, NTV'de canlı yayına katılan Başbakan Davutoğlu, Koza-İpek Grubu'na kayyum atanmasının hukuki bir süreç olduğunu belirterek, "Bizim tarafımızdan bir müdahale yapılmamıştır. Başkaları sözkonusu olduğunda ses çıkarmayanlar birden kendilerine bu tür hukuki sonuçlar doğuran kararlar alındığında feryat etmeleri doğru değil " dedi.

BAYRAĞI GÖNDERE ÇEKEN ÇOCUKLARI ALNINDAN ÖPTÜ
Başbakan Davutoğlu'nun mitingi öncesi alan bomba imha uzmanları, eğitimli köpekler tarafından arandı. Yüksek binalara çok sayıda keskin nişancı yerleştirildi. Davutoğlu'nun mitingde konuşma yapacağı platform güvenlik gerekçesiyle İstasyon Meydanı yerine Mehmet Akif Ersoy Bulvarı'na alındı. Kentin birçok yerindeki bilbaordlara Türkçe'nin yanı sıra Kürtçe ve Zazaca afişler asıldı. "Dozame; birati u ittifaka Kurdü Türkane (Davamız kardeşlik ile Kürt ve Türklerin ittifakıdır) afişleri dikkat çekti. Başbakan Davutoğlu, okulda PKK'nın indirdiği bayrağı öperek yerine diken çocuklara havaalanında buluştu. Üç çocuğa bisiklet hediye etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kürtler mermi, mayın değil, huzur istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN