Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uçuruma düşmeyelim

Kavakçı: Koalisyonla Türkiye'nin elde ettiği kazanımlar kaybedilecek. Türkiye'yi koalisyonlara mahkûm etmememiz gerektiğine inanıyorum

Giriş Tarihi: 30.10.2015
Uçuruma düşmeyelim
Türkiye Merve Kavakçı'yı 1999 seçimlerinde TBMM'deki and içme törenine başörtülü gelince Meclis'ten çıkartılmasıyla tanıdı. Uzun yıllar kaldığı ABD'den dönerek Üsküdar Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olan Kavakçı Türkiye'nin ilk olan ve sömürgeciliğin bıraktığı mirası sorunsallaştıran "Postkolonyal Çalışmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi" (PAMER) Siyaset Okulu Sertifika Programı'nın koordinatörü oldu. Medya üzerine çalıştığını söyleyen Kavakçı, bu alanda çalışmaya, Doğan medyasında Erdoğan'n (Başbakanlığı döneminde) "evinde terlik giymesi" ve dönemin Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz'ın "ayakkabılarını evinin kapısında çıkarmasıyla" ilgili küçümseyici haberleri sonrasında karar vermiş. Kavakçı, 1 Kasım seçimlerinden "koalisyon" çıkması halinde Türkiye'nin tüm kazanımlarının da yok olacağını belirterek şunları söylüyor:

'KAZANIMLAR KAYBEDİLİR'
"Türkiye'yi koalisyonlara mahkum etmememiz gerektiğine inanıyorum. Koalisyonların bu kazanımların kaybedilmesi anlamına geldiğini düşünüyorum. (...) Bunda da çok önemli bir pay, kararlı bir Erdoğan liderliğine ait.

'HALK MECLİS'TE'
Meclis'e başörtüsüyle girdiğim dönemle şimdiki döneme bakınca belki hayal bile edemediğimiz bir özgürlük alanının açıldığını görüyorum. Meclis ve halk kitlesi var.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uçuruma düşmeyelim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN