Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ye destek için birleştiler

1 Kasım leri öncesi kanaat önderleri ve yıllarca farklı partilerde görev yapan siyasetçiler Türkiye için 'yi tercih edeceklerini ilan ettiler.

Giriş Tarihi: 31.10.2015 13:05 Güncelleme Tarihi: 31.10.2015 13:07
AK Parti'ye destek için birleştiler
İsmailağa Cemaati'nin önemli hocalarından Mehmet Talu, lerde vatan meselesinin göz önünde bulundurularak hocalarla karar almaları sonucunda 'yi destekleyeceklerini belirtti. Talu, "Kardeşlerimiz soruyorlar, bu seçimlerde ne yapacağız? İnşallah doğru olanı yapacağız. Allah-u Teala memleketimizi, milletimizi muhafaza eylesin, zarar vermek isteyenlere Rabbim fırsat vermesin. Rabbim bizi ezansız, Kura'ansız, bayraksız, İslamsız bırakmasın. Şu gelinen noktada görünen köy klavuz istemez. Biz elbette çüyüz. Ancak gelinen bu noktada, artık hedef hükümet veya parti değil, memleket, devlet oluyor. O sebeple bize en yakın olan bir yerde mutlaka birleşmemiz gerekiyor. Milli görüşçüyüz ama hoca arkadaşlarla yapmış olduğumuz istişarelerle, bu benim şahsi fikrim değil, beraber istişare ettiğimiz hoca arkadaşlarla neticede, oyların başbakana verilmesi şeklinde bir görüş ortaya çıktı. AK Parti değil de başbakan ifadesi üzerinde duruluyor. Böyle bir karar çıktı. Hayırlısı olur inşallah" diye konuştu.

PİYASANIN NABZI 'TEK PARTİ' DİYE ATIYOR
BBP İL BAŞKANI DA DESTEK AÇIKLADI

Geçtiğimiz günlerde yaklaşık 180 kişi ile AK Parti saflarına katılan 'nin eski Kars İl Başkanı Alper Tunga Kılıç, AK Parti'ye geçiş nedenlerini Yeni Şafak'a şöyle anlattı; "Kars bizim için çok önemli bir şehir. Şu anda Kars'ın siyasi tablosunun HDP ile eş tutulup, anılmasından toplum olarak oldukça rahatsızız. Bu tablonun ileriki süreçlerde büyük sıkıntılara yol açacağı, diğer partilerde ahde vefa, istikrarlı bir çizgi ve ülkeyi daha iyi noktalara getirme çabası olmaması ve AK Parti'nin istikrarlı bir çizgide ilerlemesi bizlerin AK Parti kadrolarına geçişimizi hızlandırdı. Bunun yanısıra AK Parti kadrolarındaki vefa olayının üzerinde biz çok duruyoruz. Eğer bir hedef belirlenmişse, bu hedef doğrultusunda ideoloji ve siyaset noktasında ilerlenilecekse, güçlü bir biçimde kimse yolda ve arkada bırakılmadan herkes bütünlük içerisinde aynı hedefi belirleme noktasında bu bütünlüğü sağlayabildiği için AK Parti'ye katılma kararı aldık."

ASLOLAN ÜLKE MENFAATİ

Ordu'nun Kabadüz ilçesinde aralarında belediye meclis üyesinin de bulunduğu 15 'li AK Parti'ye geçti. AK Parti'ye geçenler adına bir açıklama yapan MHP eski belediye meclis üyesi adayı Yener Yılmaz, "Kabadüz ilçesinde belediye hizmet yapıyor. Belediye başkanı ayrım yapmadan herkese hizmet götürüyor. Düğünümüze, hastamıza, cenazemize sahip çıkılıyorsa bu bizim için yeterlidir. Her şey maddiyat değildir. Aslolan ülkemizin menfaatleridir. Hepimiz bir arada olursak güçlü oluruz. Ben her zaman AK Parti'nin yanındayım. Kardeşlerimle, eşimle, dostumla koşturmaya hazırım" dedi.

TEK BAŞINA HÜKÜMET VE DIŞ POLİTİKA
MİLLİ GÖRÜŞ DE DESTEK VERDİ

Avrupa İslam Toplumu Milli Görüş teşkilatlarında üst düzey görev yapmış 70 kişilik bir grup, bir deklarasyon yayınlayarak AK Parti'yi desteklediklerini açıklamıştı. Almanya'da Milli Görüş'te 14 yıl Aalen şube başkanlığı yapan Mustafa Demirtaş, "10 yıldır Avrupa'da adam gibi muamele görmeye başladık. Arkamızda güçlü bir hükümet, güçlü bir devlet olduğunu gördük. Bu artık vatan meselesi. Birlik beraberlik meselesi. Bayrak meselesi. Etrafımızdaki düşmanların hainlerin yaptıkları ortada" ifadelerini kullandı.

6 partiden 46 yönetici AK Parti'de

1 Kasım seçimlerine sayılı saatler kala diğer siyasi partilerden ve seçmenlerden Ak Parti'ye geçişler devam ediyor. 6 siyasi partiden 46 kişi dün akşam törenle AK Parti'ye katıldı. Daha önce CHP, MHP, HDP, BBP, Partisi (SP) ve Merkez Parti'de yöneticilik yapan 46 kişi Eyüp'teki Feshane Kültür Merkezi'nde düzenlenen törende AK Parti'ye katıldı. Törende yeni üyelere parti rozetlerini AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Aziz Babuşcu ve Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın taktı.

Milli Görüş'ün duayeninden tarihi çağrı

AK Parti Kadıköy İlçe Başkanlığı'nın düzenlediği ziyaret programında eski Bakan İsmail Kahraman ile Kadıköy İlçe Başkanı İsa Mesih Şahin, Milli Görüş hareketinin kurucusu eski Adalet Bakanı Hasan Aksay'ı ziyaret etti. Aksay, "Türkiye'nin uçurumun kenarından kurtulması ve ülkemizin yangın yerine dönmemesi için 1 Kasım'da AK Parti'nin yanında yer almak tarihi ve milli bir görevdir. Türkiye, AK Parti ile dünyada hak ettiği itibarı yeniden yakalamaya başladı. Bu itibarın kaybolmaması için 1 Kasım'da AK Parti'nin yanında yer alacağız" açıklamasını yaptı.

Tek başına iktidar için


Tokat'ın Turhal ilçesinde AK Parti'yi destekleme kararı alan eski BBP ilçe başkanı Eyüp Kaplan, AK Parti'nin vatana en hayırlı parti olduğunu gördüklerini söyledi. Kaplan, "Edindiğimiz bilgi ve gördüğümüz manzaraya göre AK Parti'nin daha güzel bir şekilde tek başına iktidara gelebilmesi için bizim de destek vermemiz gerektiğini düşündük. Çünkü BBP'nin en yakın olduğu parti AK Parti. Karşısındaki muhalefet de tek vücut olmuş. O zaman vatandaş demez mi 'Hep bir oldunuz, hep siz iyisiniz de bunlar mı kötü?' Biz de düşündük, yönetimdeki bir kısım arkadaşlarla beraber AK Parti'nin tek başına iktidar olabilmesi için katılma kararı verdik. Türkiye'mize, Turhal'ımıza ve partimize hayırlı olması dilerim" dedi.

OYUMU AK PARTİ'YE VERMEM İÇİN SEBEBİM ÇOK
Birlik olmalıyız

DYP Sakarya Kocaali ilçe Başkanı Mustafa Duran, partisinden istifa ederek 70 kişilik ekibiyle birlikte AK Parti'ye geçiş yaptı. Duran, "Türkiye'de oluşan sıkıntıların giderilmesi için, birlik olmayı değerlendirmeye aldım. Birçok sıkıntılar var, yapılanları görüyoruz. Ben de ülke için AK Parti'ye destek olmamız gerekitğini hissettim ve hiç düşünmeden geçiş yaptım" dedi. Batman'dan ise 15 köy AK Parti'ye desteğini açıkladı. Batman'ın Gercüş ilçesine bağlı 15 köydeki muhtar ve azalar, 1 Kasım'daki seçimde AK Parti'ye destek vereceklerini açıkladı. Gaziantep'te önemli bir bölümü Saadet Partisi'ne yakınlığıya bilinen 25 bin kişilik Bozgeyik ailesi de AK Parti'ye katıldıklarını duyurdu.

SP'nin samimi desteği şart

Merhum Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan döneminin SP Genel Başkan Yardımcısı, eski vekil Necmettin Aydın; yarın yapılacak seçimlerde "AK Parti tek başına iktidar olmalıdır" dedi. Milli Görüşün en temel görevi milletin ve tüm insanlığın sorunlarını çözmek için çalışma yapmak olduğunu ifade eden Aydın, "2015 yılı kaybedilmiştir. Memleketin acilen hükümete ihtiyacı vardır. Türkiye'nin bölgesinde güçlü bir ülke haline geldikten sonra önünü kesmek için dış kaynaklı ve yerli işbirlikçilerin eliyle Gezi Parkı olayları, 17-25 Aralık gibi çeşitli algı operasyonları yapılmış, ülke istikrarsızlaştırılarak koalisyonlara mahkûm edilmek istenmektedir. Bu seçimlerden de güçlü bir iktidar çıkmaması halinde kritik ve tehlikeli bir sürece girmiş olacağız. Saadet Partisi'nin samimi desteği kendisine de büyük bir itibar kazandıracaktır" diye konuştu.

Yeni Şafak

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti'ye destek için birleştiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN