Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan Fetih Camii'ni ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Rumeli Hisarı'ndaki Fetih Camii'ni ziyaret etti. Burada gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Giriş Tarihi: 31.10.2015 14:43 Güncelleme Tarihi: 31.10.2015 16:00
Erdoğan Fetih Camii'ni ziyaret etti

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Bu mescid İstanbul'un fethinden önce çok kısa bir süre içerisnde inşa edilmiş fakat daha sonra maalesef depremde yıkılmış. Tekrar ihya etmişler fakat 1957'de burası yıkılarak karşısında amfi tiyatro yapılmış. Ve o günden bugüne de amfi tiyatro olarak kullanılmış. Burası aslında bir mahalle, 50 konut var. 12 kadar konut İBB'ye ait. O konutlar yeniden inşa edilip, aslına uygun şekilde turizme açılması çok daha anlamlı olacak. Mescid hayırseverlerimiz tarafından inşa edildi. Bizde sembolik olarak namazımı kıldık. İnşallah burada bir daha aynı şeyleri yaşamayız.

1 KASIM SEÇİMLERİ

Her şeyden önce tüm vatandaşlarıma benim hitabım, birliğimizi, beraberliğimizi bozmadan, milli iradenin tecellisi noktasında herkes şüphesiz ki iradesini bu istikamette kullanmalı. Bu akşama kadar tüm liderler, siyasetçiler, Türkiye genelinde tüm düşüncelerini, siyasi partilerine yönelik teveccühü artırmak için her şeyi söylediler, söylüyorlar. Burada vatandaşlarımız kime, nasıl oy kullanacağının tercihini de son ana kadar yapacaktır ve tercihini yaptıktan sonra çıkacak neticeye de milletçe hep beraber saygı duyacağız.

Şunu unutmayalım. Ülkemizin birliğini, beraberliğini bozmaya gayret eden odaklar var. İçeride var, dışarıda var. Özellikle son dönemde dışarıdaki bazı uluslararası medya kuruluşlarının üst akıldan aldıkları talimatla gerek şahsıma yönelik gerek Türkiye'deki bazı siyasi partilere yönelik yaptıkları açıklamaları herhalde sizler de duyuyorsunuz, okuyorsunuz. Bunlar çok manidardır. Size ne? Siz kendi ülkenizdeki seçimlerle ilgilenin. Ama Türkiye'deki seçimlerle ilgili işte benim ismimi zikrederek, parti ismi kullanarak, 'Sakın oraya oy vermeyin' gibi bir yaklaşım göstermek, bunlar çok çirkin. Bunun siyasi ahlakla, siyasi etikle uyuşur bir yanı yoktur.

Rumelihisarı Fetih ruhuna kavuşuyor

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan Fetih Camii'ni ziyaret etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN