Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Saadet ve BBP seçmeni kime oy verecek?

Seçim anketlerine göre meclise giremeyecek partilerin alacağı oyların toplamı %4.5’tan %2’ye düşecek. Bu sonuçlara göre BBP ve Saadet Partisi’ne oy verecek seçmen başka partilere kayacak. Peki bu iki partinin oyları hangi partilere kayabilir. BBP ve Saadet Partisi’ni yakından tanıyan Yeni Akit yazarı Yaşar Değirmenci’ye göre bu iki partinin oyları büyük oranda ak parti’ye gidecek.

Giriş Tarihi: 31.10.2015 13:19 Güncelleme Tarihi: 18.10.2017 12:19
Saadet ve BBP seçmeni kime oy verecek?

İŞTE O ÇARPICI YAZIDAN BAZI BAŞLIKLAR

Geçen seçimdeki dikkatsizlik, kırgınlık, önemsememezliklerin sonucundaki mevcut durumun değişmesi için sorumluluğunu idrak eden insanların heyecan ve hassasiyetleri, 7 Haziran'ı 1 Kasım'ın telafi edeceği umudunu taşıyor.

HAYAL BİLE EDEMEYECEĞİMİZ HİZMETLER GÖRDÜK

Hayal bile edemeyeceğimiz hizmetler. (Başörtü zulmüne, üniversiteye girişte mezunlarına uygulanan puan ve katsayı haksızlığına, sekiz yıllık kesintisiz eğitim kumpasına son verdiği için. Dün başını örten hanımefendiyi Meclis'ten kovanlara karşı devletin bütün kurum ve kuruluşlarını, örten ve örtmeyene eşitlik getirdiği için. Çocuklarımıza dinini, kutsal kitabını ve sevgili peygamberini öğrenme imkanı veren seçmeli dersleri koyduğu için. Kurucu lideri "Dünya beşten büyüktür" diyerek zalimlere ders verdiği için.

SAADET VE BBP'NİN OYLARI AK PARTİ'YE GİDECEK ÇÜNKÜ…

Saadet ve Büyük Birlik Partilerinin barajı geçmeleri imkansız. Peki sağduyulu seçmen kime oy verecek? AK Parti'de bazı sıkıntıları görse de, gönül rahatlığı ile olmasa da isteyerek veya kerhen oy verecekleri parti AK Parti'dir. Bu tercihle milletimizin sağduyusunu bilmeyen, tanımayan 'monşer'lere de tokat gibi cevap verilmiş olacak sandıkta. Normalleşemezsek, hiçbir temel meselemizi sahipsizlikten kurtaramayız. İçimizden çıkardığımız 'adam gibi adamlar'ımız, kast ve vesayet rejiminden beslenenlerden kurtulmak için, doğrudan-haktan yana olup, yanlışa haksızlığa tepki koymak için, adaletin ikamesi, kanın durması, kandan ve zulümden beslenen eşkiyaya haddini bildirmek için herkesin safını belli edeceği bir fırsattır bu.

TARAFSIZ KALMAK BÜYÜK BİR VEBALDİR

Hangi mülahaza ile olursa olsun Başbakanın yanında olmamak, tereddüt geçirmek, tarafsız kalmak, son pişmanlığın fayda getiremeyeceği büyük bir vebaldir. Zira; Benim amellerimin hesabını başkası vermeyecek. Bizim sorumluluğumuzu başkası yerine getirmeyecek. Hz. İbrahim'in atıldığı ateşin sönmesi için su taşıyarak olunması gereken yerde mi, yoksa ateşin devamından yana olup odun taşımaya devam mı? İz'an ve insaf sahibi olan, ifrat ve tefrite düşmeyen herkes, pırıl pırıl, yıpranmamış, akçeli işlerle uzaktan yakından alakası olmayan, siyaseti hizmet olarak gören içimizden biri 'Hoca'ya tek başına hükümeti kurma görevi vermeli.

DAHA İYİSİ YOKSA...

Daha iyisi yoksa, ideal olanı gerçekleşmemişse, "tamamı elde edilemiyorsa cüz'ünü terk etme!" kaidesince de geleceğin inşası için Başbakana EVET! Şehitlerin emaneti dul ve yetimlerin gazilerin, özürlülerin, kadınların, memurların, emeklilerin daha iyi imkanlara kavuşmaları için EVET! Peki diğer adaylara 'Evet' diyenlerin AK Parti ve Recep Tayyip ERDOĞAN düşmanlığının dışında gösterdikleri bir sebep var mı?

Diğer partilere oy vermeyi düşünenler, tereddüt içindekiler, kararsızlar, bir vicdan muhasebesi yapıp "vicdan terazisi"nde bunun vebalinin nelere sebebiyet vereceğini, statüko ve vesayet rejiminin devamı manasına gelineceğini, bu meselenin bir parti meselesi olmadığını düşünmeliler.

Hele kurulduğundan beri din düşmanlığını kuruluş misyonu haline getirmiş, sırf dini hizmetlerinden dolayı astırdığı din âlimlerinin kanları, bedduaları altında akla her geldiğinde zulmü, gözyaşını hatırlatan CHP'ye, maalesef onunla aynı çizgiye Bahçeli ile gelmiş MHP'ye, kan ve zulümden beslenen HDP'ye, birkaç 'oy'un dahi önem arz ettiği böyle bir ortamda barajı aşamayacağı kesin Partilere oy vermenin vebaline girilebilir mi?

Yaşar Değirmenci/Yeni Akit

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Saadet ve BBP seçmeni kime oy verecek?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN