Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kılıçdaroğlu'ndan ilk açıklama

1 Kasım'da yüzde 25 oy alarak yine kaybeden CHP'nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ilk açıklamasını yaptı..

Giriş Tarihi: 2.11.2015 01:29
Kılıçdaroğlu'ndan ilk açıklama
Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

Ortaya çıkan tablo CHP'nin sorumluluğunu çok daha ileri taşımıştır, bunun bilincindeyiz. Biz bu ülkede, güçlü bir demokrasinin, iyi işleyen kuralların olmasını arzu ediyoruz.

DİĞER MUHALEFET PARTİLERİ OY KAYBETTİ

Dolayısıyla ortaya çıkan tablo, diğer muhalefet partileri oy kaybettiklerinden ötürü bizim sorumluluğumuz parlamento içinde ve dışında çok daha artmıştır.

Hiçbir yurttaşımız CHP'nin hiçbir adayına olumsuz bir tepki göstermemiştir. Bu şu anlama geliyor; CHP'de yaşanan değişim olumludur ve devam edecektir. Ortaya çıkan tabloda asıl değerlendirmemiz gereken nokta şu; Güç ve hukuk..

Bu iki kavramın özenle korunması gerekiyor. İktidarda olanlar gücü, toplumun vicdanı da hukuku temsil eder. Güç, hukukun üstüne çıkarsa toplumda bir baskıya dönüşür, bu da demokrasimizi zedeler..

Bu ülkeye demokrasiyi getiren parti CHP'dir, demokrasiyi geliştirecek olan parti de CHP'dir. Hiçbir gücün hukukun üstünde olmadığını söyleyen de CHP'dir.

İSTİFA SORUSUNA NET CEVAP VERMEDİ

Verilen mesaj şimdi tüm muhalefete midir, istifayı düşündünüz mü?


CHP'yi diğer partilere benzetmeyin. Demokrasiyi bu ülkeye getiren partiyiz biz, kurultay sürecimiz zaten var. Kurallar neyi gerektirirse, o kurallar aynen çalışır. Bakın bizim oyumuz arttı ama kendimizi başarılı görmüyoruz. Vekil sayımız da arttı. Başarının ölçüsü iktidar olmaktır. Bütün bunları, kurultay zaten değerlendirecektir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu'ndan ilk açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN