Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Merkel'den Davutoğlu'na telefonu

Almanya Başbakanı , AK parti Genel Başkanı ve Başbakan 'nu telefonla arayıp, 1 Kasım milletvekili genel indeki başarısından dolayı etti.

Giriş Tarihi: 2.11.2015 20:00 Güncelleme Tarihi: 2.11.2015 20:03
Merkel'den Davutoğlu'na tebrik telefonu
Başbakanlık Basın Müşavirliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Almanya Başbakanı Merkel'in, Başbakan Davutoğlu'nu telefonla aradığı bildirildi.

Merkel'in görüşmede, Başbakan Davutoğlu'nu deki başarısından dolayı ettiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Sayın Başbakanımız, tebriki için Şansölye Merkel'e teşekkür etmiş, seçimlerin barışçıl bir ortamda, yüzde 85'in üzerinde bir katılım oranıyla gerçekleştiğini, bu durumun Türk sinin olgunluğunu gösterdiğini, Türk halkının siyasi, demokratik ve ekonomik istikrardan yana tercihte bulunduğunu ifade etmiştir."

DÜNYA LİDERLERİNDEN SEÇİM TEBRİKLERİ

Görüşmede ayrıca, Suriye'deki gelişmeler, DEAŞ'le mücadele ve mülteci krizi konularında kapsamlı görüş alışverişinde bulunulduğu ifade edilen açıklamada, ayrıca şunlar kaydedildi:

"Bu konularda, ikili düzeyde ve AB dahil çok taraflı platformlarda işbirliğinin yoğunlaştırılması konusunda kararlı olunduğu teyit edilmiştir. Şansölye Merkel içinde bulunduğumuz kasım ayında Antalya'da düzenlenecek Zirvesi vesilesiyle ülkemizi ziyaret edecek olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirmiştir."

DÜNYA BASINI 'TEK BAŞINA İKTİDAR'I NASIL GÖRDÜ?

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Merkel'den Davutoğlu'na tebrik telefonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN