Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Türkiye kararını verdi'

Giriş Tarihi: 2.11.2015
'Türkiye kararını verdi'
Reuters: Tek parti iktidarı geri dönüyor. Türkiye'nin AK Parti'si tek parti iktidarını elde etme hedefini tek başına ve çoğunlukla başardı. Bu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için muhteşem bir dönüm noktası olabilir.
AFP: Türkiye'de uzun süredir iktidarda bulunan Adalet ve Kalkınma Partisi, pazar günkü seçimlerde tek başına iktidar koltuğunu geri aldı.
AP: AK Parti çoğunluğu yeniden inşa etti.
L'orient Le Jour: Türkiye, beklenen kararı verdi. Türkler 5 ay içinde yapılan ikinci genel seçimde, tekrar canlanan Kürt sorunu, Suriye'deki radikalizmin artması nedeniyle ikiye bölünen ülkedeki tansiyonu yatıştırma ümidiyle seçime büyük bir katılım gösterdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın partisi seçimlerde seçimi açık ara önde kazandı ve parlamentoda haziran ayında kaybettiği çoğunluğu tekrar kazandı.
Le Figaro: Türkiye'deki gergin ortamda gerçekleşen seçimlerde, ilk gelen sonuçlara göre AKP tek başına iktidar oldu.
Le Parisien: AKP, 5 ay önce kaybettiği mutlak çoğunluğunu tekrar elde etti.
Le Point: İnternet sitesinin manşetini "Erdoğan'ın Zaferi" başlığıyla Türkiye seçimlerine ayırdı. TF1 sitesi, AKP'nin 320'ye yakın vekil çıkararak, 5 ay önceki seçimlerdeki kayıplarını kapattığını belirtti.
El Cezire: 5 aylık bir aranın ardından AK Parti tek başına iktidarı yeniden kazandı.
Washington Post: AK Parti, Türkiye'de kararlı bir seçim zaferine doğru yöneldi.
Independent: Seçimden önce açık şekilde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan haberlere imza atan ve Türk seçmene "Erdoğan durdurulmalı" şeklinde seslenen Independent, seçim sonuçlarını ise ana sayfasına taşımadı.
BBC: AK Parti önemli bir çoğunluk elde etti ve hükümeti tek parti olarak kurmaya hak kazandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Türkiye kararını verdi'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN