Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den Adıyaman'da sandık sonuçlarına itiraz

Adıyaman'da 5. milletvekilini çok az farkla kaybeden , seçim sonuçlarına itiraz etti.

Giriş Tarihi: 3.11.2015 17:40
Ak Parti'den Adıyaman'da sandık sonuçlarına itiraz
Adıyaman'da 4 milletvekili alan ve beşinci milletvekilini çok az oyla kaybeden , birinci merkez ve ikinci merkez ilçe seçim kurullarına bazı sandıkların yeniden sayılması için başvuruda bulundu. AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hakan Gürsoy, 1. Merkez İlçe Seçim Kurulu'nda 167 sandığa, 2. Merkez İlçe Seçim Kurulu'nda ise 67 sandığa itiraz ettiklerini dile getirdi. Hakan Gürsoy, itiraz yapılan sandıkların bazılarında sadece geçersiz oyların sayılmasını talep ettiklerini, bazılarında ise sandıkların tamamın sayılmasını talep ettiklerini dile getirdi.

AK Parti İl Başkanı Seyfettin Bilen de 5. milletvekilini az bir oyla kaybettiklerini ve ciddi veriler ışığında itirazda bulunduklarını belirterek, "Seçim kuruluna bugün itirazda bulunduk. Bizim bildiğimiz sıkıntılı sandıklar var. Bu haklarımızı kullanacağız. Bir oyumuzu asla boşta bırakmayacağız. Hiçbir vatandaşımızın bize verdiği vekaleti asla başka yerde boşta bırakmayız. Değerlendirmelerimiz sonucunda, bildiğimiz vakıf olduğumuz sandıklarda var. Sıkıntılı olduğunu düşündüğümüz, itiraz etmemiz gereken sandıklara itiraz ettik. Geçersiz oy ne yazık ki çok fazla. 5 binin üzerinde geçersiz oy var. Hiçbir zaman bu kadar geçersiz oy olmadı. Bu noktada şüphe ve kaygılarımız var. Adıyamanlılar bilinçlidir. Bu kadar oyun geçersiz olması soru işareti doğuruyor. Ne gerekiyorsa yapacağız. Biz başka partiden bir oya dahi tenezzül etmeyiz. Bir oyla kaybetsek bile milletin iradesi başla göz üstünedir. Ama bir oyumuzu boşta bırakmayacağız" dedi.

Seçim sonuçlarını değerlendiren Seyfettin Bilen, "Allah sonuçları ülkemize, milletimize hayırlı uğurlu etsin. Hamd olsun, ülkede güçlü bir iktidarla istikrara devam edeceğiz. Millet iradesini ortaya koydu. Milletin kadirşinaslığını, bütün Türkiye ve dünya gördü. Birlikte demokrasi şöleni içerisinde, zararsız, olaysız bir seçim yaşandı. Dört yıl boyunca insanlar umutla geleceğe bakabilecek. Sadece bu yönüyle Adıyaman'da AK Parti siyasal tarihinde en fazla oyu aldı. Bütün teşkilatlara, gönüllülere ve görevlilere kalbi bir şekilde teşekkür ediyorum. 1 Kasım seçimleriyle ilgili Adıyaman üzerine oynanan oyunlara sandıkta bir ders verildi. Herkes dersini almıştır. Türkiye üzerine hesap yapanlar, Türkiye üzerine rota çizmeye çalışanlar derslerini aldı. Bu millet zor günlerde fırsatçılara ders vermedi, vermeyecektir" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ak Parti'den Adıyaman'da sandık sonuçlarına itiraz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN