Sandıktan çıkan kararı küçümsediler

Giriş Tarihi: 3.11.2015
Sandıktan çıkan kararı küçümsediler

Türkiye'nin en uzun süreli hükümeti olan AK Parti'nin başarısını hazmedemeyen Paralel ve okyanus medyası, çirkin manşetlerle milletin zaferine gölge düşürmeye çalıştı

TBMM'ye 3 Kasım 2002'de yapılan genel seçimlerden beri her defasında birinci parti olarak giren AK Parti, beşinci seçimde de geleneği bozmadı. AK Parti, 7 Haziran seçimlerindeki düşüşün ardından, 5 ay içinde oylarını 8 puan artırdı. Bu seçim sürecinde sürekli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu ve hükümeti hedef alan Paralel ve okyanus medyasının gazeteleri, seçim başarısını çarpıtarak manşetlerine taşıdı.

SEÇMENE HAKARET

1 Kasım seçim sürecinde seçmenlere hakaret eden yayınlarıyla bilinen Sözcü gazetesi, seçim günü manşetinde seçmenleri beyinsiz olmakla suçladı. Gazete, AK Parti'nin seçim başarısına kılıf bulmak için ise çırpındı. Seçim sabahı okuruna "Beyninizi yanınıza alın" diye seslenen Sözcü, AK Parti yüzde 49 oy alınca "Milleti tatile gönderdiler, seçime katılım azaldı" diye başlık attı. Halbuki seçime katılım önceki seçimlere oranla daha yüksekti. Cumhuriyet, Taraf ve Yurt gazeteleri de seçim boyunca devam eden korku çığırtkanlığını seçim sonrasında da sürdürdü. "Korkunun zaferi", "Kaos planı tuttu", "Korkuya oynadı kazandı" başlıklarıyla çıkan gazetelerde, başarısızlığın faturası halka kesildi.

KIŞKIRTICI KAPAĞA TOPLATMA
Paralel yapının yayın organı Nokta dergisinin iç savaş çığırtkanlığı yapılan kapağı hakkında toplatma kararı verildi. Derginin 2 yöneticisi gözaltına alındı. Dergi kapağında 2 Kasım'ı gösteren takvim yaprağı üzerinde "Türkiye iç savaşının başlangıcı" ifadeleri yer aldı. Yine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafıyla çıkan dergi, "Terör örgütü propagandası" gerekçesiyle toplatıldı. Sorumlu müdür Murat Çapan ve Genel Yayın Yönetmeni Cevheri Güven gözaltına alındı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sandıktan çıkan kararı küçümsediler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN