Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Celal Doğan'a göre yenilginin nedeni şiddet

Giriş Tarihi: 4.11.2015 11:27 Güncelleme Tarihi: 4.11.2015 11:30
Celal Doğan'a göre yenilginin nedeni şiddet

Seçimlerden önce PKK ve PYD şiddetine övgüler yağdıran, Kürt halkının bir gerçeği ilan eden HDP Milletvekili adayı Celal Doğan, seçim sonrasından çarkedenler korosuna katıldı. Doğan seçimin mağlubiyetini PKK şiddetine yükleyerek sorumluluktan kurtulmaya çalıştı.

HDP İstanbul milletvekilli Celal Doğan, HDP'nin yaşadığı oy kaybıyla ilgili, şiddet olaylarının faturasının HDP'ye kesildiğini belirtti.

CHP'den HDP'ye geçtikten sonra "Türk askerine kurşun sıkıldığı gün ben yokum" diyen ancak PKK'nın terör eylemlerini kınamayan Celal Doğan PKK'yı eleştirdi, "Hendekler, bombalar HDP'ye oy kaybettirdi" dedi.ŞİDDETİN FATURASI BİZE KESİLDİ

Şiddet olaylarının faturasının HDP'ye kesildiğini belirten Doğan, "Bu konuda da başarılı oldular. PKK'nın saldırıları ve çatışmaların sebebi HDP olarak gösterildi. Bu doğru olmamasına rağmen kabul ettirmeye çalıştılar ve etkili oldular" dedi.

"HDP'NİN BARAJI AŞMASI BİR BAŞARIDIR"

Çok zor şartlarda seçim yapıldığını ve eşit bir seçimin yapılmadığını ifade eden Doğan, şöyle devam etti: "HDP, demokratik araçları kullanamadı. HDP'yi televizyonlara, gazetelere çıkartmadılar. HDP, devlet vermesi gereken mali kaynağı vermediği için mali kaynakları kullanamadı. Amaçlanan şey HDP'yi baraj altında bırakmaktı ama vatandaş bütün bunlara rağmen HDP'ye teveccüh gösterdi be barajı aşmasını sağladı. Bence barajı aşması dahi bir başarıdır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Celal Doğan'a göre yenilginin nedeni şiddet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN