Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Kimseyi dışlamadık dışlamayacağız'

Başbakan Davutoğlu: Bu seçimin mağlubu yok. Seçimin galibi ise 78 milyon vatandaşımız, ülkemiz ve demokrasimizdir. Hiç kimseye tepeden bakmadık, kalp kırmadık. Hiç durmayacağız, aşkla, sadakatle hizmet edeceğiz

'Kimseyi dışlamadık dışlamayacağız'
Başbakan Ahmet Davutoğlu, seçimlerden sonra ilk kez geldiği İstanbul'da, Atatürk Havalimanı'nda partililer tarafından karşılandı. Otobüsün üzerinden partililere hitap eden Davutoğlu şunları söyledi:

ÜÇ BAYRAM: Son 1 hafta içinde üç bayramı birlikte idrak ettik. Birisi 29 Ekim. Cumhuriyetimizin kuruluşu, istiklalimizin temellerinin atılması. İkincisi 1 Kasım demokrasi bayramı, cumhuriyetimizin demokrasiyle taçlanması. Üçüncü bayramımız da bugün, 3 Kasım. AK Parti devriminin, AK devrimin yıldönümü. 3 Kasım 2002'de Türkiye'de AK yıllar başladı. 3 Kasım 2002'de ilk AK devrimi başlatan Sayın Cumhurbaşkanımıza da selamlarımı iletiyorum.

BU COŞKUYU O DA YAŞIYOR: İstanbul'a gelmeden önce Cumhurbaşkanımız ile görüştüm. Onun da selamları var size. Bu coşkuyu o da yaşıyor. Nice seçimlerden hep başımız dik çıktık. Şimdi 13 yıl sonra tekrar 2011 oranlarına ulaştık. Dünya demokrasi tarihinde böyle bir şey yoktur. 5 ayda oy oranımız yüzde 41'den yüzde 49,5'a çıkmasının tek sebebi samimiyet. Bu 5 ay içinde milletimiz bu ülkeye samimiyetle hizmet iradesine sahip olanlarla, günlük siyaset yapanların arasındaki farkı gördü. Milletimiz bu ülkeye aşkla bağlı olanlarla seçim hükümetine dahi bakan vermekten kaçınanları gördü.

KİMSEYİ DIŞLAMAYACAĞIZ: Bu seçimin mağlubu yoktur. Hiç kimseyi dışlamadık, dışlamayacağız. Bu seçimin galibi bütünüyle 78 milyon vatandaşımızdır, ülkemizdir, demokrasimizdir. Bu seçimin galibi AK Parti kadrolarının millet aşkıdır. İstanbul'umuzda oylarımız 985 bin arttı. Türkiye genelinde 4.5 milyon. Demek ki 5 ayda 4.5 milyon vatandaşımızın gönlüne girmişiz. Bize gönülleri açan Rabbimize hamdolsun. Bundan sonra nice gönüllere girmeye devam edeceğiz. Hiç durmayacağız, aşkla, sadakatle hizmet edeceğiz. AK Parti kitleleri büyük bir coşku ve vakarla zaferi kutladı. Hiç kimsenin kalbini kırmadık, hiç kimseyi üzecek tek bir kelam etmedik, hiç kimseye bu yenilgi dolayısıyla tepeden bakmadık. Hiç kimseye tekebbür etmedik, etmeyeceğiz.


2019 HEDEFİ: Bugün AK Parti'ye oy verenler ve yarın AK Parti'ye oy verecekler diye iki var. Eminim geri kalan yüzde 50.5 da tekrar düşünecek, bir daha hesap edecek bugünkü bayramdan daha büyüğünü inşallah 2019'da kutlayacağız. Biz geleceğe bir tohum ektik mi onun büyümesini bekleriz, onun çınar olmasını bekleriz. Ama gerçek bayram 2023'te. İnşallah o zaman AK Parti ile yükselen büyük Türkiye Cumhuriyeti devletinde göreceğiz. Tarihi bundan sonra biz yazacağız. Tarihi yazma iradesini ben dolaştığım 81 vilayette görüyorum. (Kıskananlar çatlasın sloganları üzerine) Hiç kimse çatlamasın. Hiç kimse kıskanmasın. Sadece gıpta etsin. Sadece bize bakıp milletle nasıl buluşulur onu görsün.

PARTİLİLERLE BİR ARAYA GELDİ

EYUP SULTAN'DA AKŞAM NAMAZI: Başbakan Davutoğlu, programlarının ardından Eyüp Sultan Camisi'ne geçerek akşam namazını burada kıldı. Eşi Sare hanımla birlikte de Eyüp Sultan Türbesi'ni ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu'nu Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti. Basına kapalı gerçekleşen kabul, 50 dakika sürdü.

AKŞAM NAMAZINI EYÜP'TE KILDI


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kimseyi dışlamadık dışlamayacağız'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN