Türkiye'nin en iyi haber sitesi

da geri adım attı!

TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı , 1 Kasım seçimlerini bir anket olarak değerlendirip, "Şimdi herkes anketten bir numara çıkana destek olacak" dedi. Ali Sabancı'nın 2014 Yerel Seçimleri öncesinde AK Parti'ye oy vermeyin algısı oluşturmak için havayolu şirketi Pegasus üzerinden algı operasyonu yapmıştı.

Giriş Tarihi: 6.11.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 18.10.2017 13:43
Ali Sabancı da geri adım attı!
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Mersin Genç Girişimciler Kurulu işbirliğinde gerçekleştirilen 'Fikir Otobüsü' projesinin Yenişehir Kültür Merkezi'ndeki açılış etkinliğine katılan , gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"54 MİLYONUN KATILIMIYLA ANKET YAPILDI"
Seçimlerle ilgili değerlendirmelerde bulunan Ali Sabancı, 1 Kasım seçimlerini 54 milyon katılımlı bir anket olarak yorumlayıp, şunları söyledi:

"18 aydır anketörleri şahsen tanımaya başladık. Geçen pazar 54 milyon insan gitti, ankete katıldı. Anket sonucunda çıkan, insanlar artık öne bakmak istiyor. 18- 19 aydır düşünmediği konuları hatırlamak istiyor. Herkese dedim ki, 'Bir kapı açıldı. Lütfen bu defa bu kapının içinden girelim.' Siz benden soru ile ilgili, ekonomi, yeni anayasa cevabı bekliyor olabilirsiniz. Ben tek bir şey istiyorum, huzurlu olmak."

"HERKES ANKETTEN ÇIKAN BİR NUMARAYA DESTEK OLACAK"

Asgari ücrete yapılacak zamla ilgili soruyu da cevaplayan Ali Sabancı, bir işveren olarak bunun hesabını yapmadığını vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Elbette maliyeti düşük tutmak önemli ama bunun sürdürülebilir olması gerek. 1300 daha iyi ama bunlar fark etmiyor. Hepimizin aynı gemide olduğunu unutmayalım. Yani asgari ücret 100 lira fark etti, vah vah. Asgari ücreti alan başka, sen başka bir ülkede mi yaşıyorsun? Bana göre hepimiz aynı ülkede yaşıyoruz. İşimizi daha iyi yaparak daha verimli oluruz, başarabiliriz. Biri kazanırken biri kaybediyor. Neden beraber yapamıyoruz bu işleri? Şimdi bunu beraber yapmak için bir fırsatımız var, bahanemiz yok. Anket sonuçları belli oldu. Herkes anketten bir numara çıkana destek olacak. Bunun için destek olacak."

Ali Sabancı'nın havayolu şirketi Pegasus 2014 Yerel Seçimleri'nde AK Parti karşıtlığını bu reklamla göstermişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ali Sabancı da geri adım attı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN