Gizli bir ajandası olmayan herkesle çalışmaya devam

Koza İpek Medya şirketlerine kayyum atanan Ümit Önal: Markalar için ter döken tüm personelle çalışmaya devam edeceğiz. Ama gizli ajandası olanlarla çalışamayız

Giriş Tarihi: 6.11.2015
Gizli bir ajandası olmayan herkesle çalışmaya devam
Koza İpek Medya grubu bünyesinde faaliyet gösteren görsel şirketlere kayyum olarak atanan Ümit Önal, gizli ajandası olmayan, tüm personelle çalışmaya devam edeceklerini belirterek, "Ancak meseleyi kriminal hale getiren, direniş çağrısı yapan, gizli ajandası olan ve personelin işini yapmasını engelleyenlerle çalışamayız" dedi.

KÂR ETTİKLERİ DOĞRU DEĞİL

Kanaltürk, Bugün TV, İpek Online, Koza Prodüksiyon ve Rektur Reklamcılık'a atanan 6 kayyum adına konuşan Ümit Önal, Koza İpek Medya grubundaki 500 kişinin yarısının görsel faaliyet gösteren şirketlerde çalıştığını söyledi. Önal, "Göreve başladıktan sonra 5'inci günün ardından şirketle ilgili kayıtlara henüz ulaşabildik. Personelle yavaş yavaş tanışma imkânı bulabildik" diye konuştu. "Kâr eden firmalara çöktüler, yok edecekler" iddialarının gerçeği yansıtmadığını vurgulayan Önal, "Medya şirketleri, belli dönemlerde holdingden sermaye artışlarıyla sübvanse edilerek hayatlarına devam edebilmiş. Bu şirketlerin kendi özkaynaklarıyla nasıl kâr edelebilir hale getirileceğini tartışacağız" dedi.

AMAÇ DEVAMLILIĞI SAĞLAMAK ...
Çalışanların işsiz bırakılmasına sıcak bakmadıklarını belirten Ümit Önal, "Gizli ajandası olmayan, bu markalar için ter döken tüm çalışanlar bizim mesai arkadaşlarımızdır. Buraya idare etmek için atanmış insanlar olarak biz de tekrar azledilene kadar hizmet etmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı. Ümit Önal, eski genel yayın yönetmeni Tarık Toros gibi "meseleyi kriminal hale getiren, direniş çağrısı yapan, yetki verilmiş insanların çalışmasına engel olan" kişilerle ise devam etmelerinin imkânsız olduğunu ve Toros'u da yetkilerini alarak izne ayırdıklarını aktardı. Ümit Önal, amaçlarının, yöneticisi oldukları markaları yok etmek değil, aksine burada ekmek yiyen kişilerle şirketlerin devamlılığını sağlamak olduğunu da sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gizli bir ajandası olmayan herkesle çalışmaya devam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN