Yaralı köpeği acile götüren çocuğa, Erdoğan'dan hediye

Giriş Tarihi: 8.11.2015
Yaralı köpeği acile götüren çocuğa, Erdoğan'dan hediye

Yaralı bir köpeği devlet hastanesinin acil servisine götürmesi haberlere konu olan Faruk'la Külliye'de görüşen Cumhurbaşkanı, şimdi de çocuğa bir köpek hediye etti

Yozgat'ta Mehmet Akif Ersoy İlkokulu 3'üncü sınıf öğrencisi olan 9 yaşındaki Ömer Faruk Yılıdırım, sokakta yaralı olarak bulduğu köpeği tedavi ettirmek için Yozgat Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne götürdü. Gazetelere yansıyan bu olaydan çok etkilenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ömer Faruk'u geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne davet etti. Ailesiyle birlikte Erdoğan'la görüşen Ömer Faruk, Cumhurbaşkanından bir köpek istedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'da Ömer Faruk'un isteğini kabul ederek terrier cinsi bir köpek hediye etti. Köpeği ise Ömer Faruk'a, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Milletvekili Yusuf Başer, Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı ile Belediye Başkanı Kazım Arslan ulaştırdı.

"YAŞI KÜÇÜK, YAPTIĞI BÜYÜK"
Köpeği, " Biz sayın Cumhurbaşkanımızın elçisiyiz, hediyeni getirdik" diyerek teslim eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, "Ömer Faruk, çok duyarlı bir davranış ortaya koydu ve Yozgatlıların da yüzünü ağartan güzel bir iş yaptı. Bütün insanlara örnek olacak bir davranış ortaya koydu. Adeta bir insanlık dersi verdi. Hayvanları seven onlara değer veren, insanları da sever ve değer verir. Yaşı küçük ama yaptığı iş çok büyük. Adı gibi, iyiyi, doğruyu ayırt edebiliyor. Cumhurbaşkanımızın dikkatini çekti ve Yozgat'ımızın da adını duyurmuş oldu. Ömer Faruk'a teşekkür ediyorum" dedi.

'ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM'
Köpeğine kavuşan Ömer Faruk, çok mutlu olduğunu belirterek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'a teşekkür etti. Anne Zahide Yıldırım da, Ömer Faruk'un yaralı bir köpeği tedavi ettirmek için hastaneye götürmesinin gazetelerde yer aldığını hatırlatarak, "Cumhurbaşkanımız da bunu görmüş. Bizi külliyeye davet etti. Çok mutlu olduk . Ömer Faruk Cumhurbaşkanımız ile konuştu. Cumhurbaşkanımız Ömer Faruk'a köpek hediye ettik. Kendisine çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

CUMHURBAŞKANI TELEFONLA DA ARADI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendisine köpek hediye ettiği minik hayvansever Ömer Faruk Yıldırım'ı telefonla aradı. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre; Erdoğan, önceki gece sürpriz bir şekilde telefon açtığı Yıldırım Ailesi'yle mutluluklarını paylaştı. Erdoğan hem anne Zahide Yıldırım hem de ilkokul üçüncü sınıf öğrencisi Ömer Faruk'la konuştu. Yozgatlı ailenin hatrını soran Erdoğan, Ömer Faruk'tan dersleri hakkında da bilgi aldı. Ömer Faruk'un annesi hediye edilen köpeği çok sevdiklerini söyleyerek " Cumhurbakanımız'ın telefonla araması da bizim için ayrı bir mutluluk kaynağı oldu" de
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaralı köpeği acile götüren çocuğa, Erdoğan'dan hediye
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN