Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakanlar Kurulu sonrası açıklama

Bakanlar Kurulu sonrası açıklama yapan , DAEŞ ile mücadele için "Sınırlarımız dışında da mücadelede kararlıyız" dedi.

Giriş Tarihi: 9.11.2015 19:43 Güncelleme Tarihi: 9.11.2015 20:31
Bakanlar Kurulu sonrası açıklama
Kurtulmuş'un açıklamaları şöye:

Seçim hükümeti ilkti. Türkiye başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. İnşallah bir daha Türkiye'de böyle bir şey olmaz. Tarihi bir deney ve deneyimi hep beraber yaşadık.

Bu süreçte terörle etkin bir şekilde mücadele ettik. Demokratik bir seçimi geride bıraktık. Seçim sürecinde de aynı şekilde önemli tedbirler alarak, seçim güvenliğini sağladık. Güvenlik kuvvetlerimize bu nedenle teşekkür ederiz. Hukukun sınırları içerisinde kalınarak, terörle mücadele gerçekleştirildi. 1 Kasım seçimleri, genel seçimlere göre en az olaysız seçimlerden biri olmuştur.
Bu geçici Bakanlar Kurulu, ne kadar ağır bir terör baskısıyla Türkiye'nin nasıl baskı altına alınmaya çalışıldığını gördük. Türkiye, seçimi dahi ertelesin istiyorlardı.

Çözüm süreci şartları

Bir elde silah, bir elde halay olmaz. Artık meşru güçlerin dışında kimsenin eline silah almaması ilk şarttır. Vatandaşlarla aramıza terör örgütünün girmesine asla müsaade edilmeyecektır. Kıyamete kadar bu topraklarda kardeşlik içerisinde yaşayacağımız bir düzen sağlayacağız.

DAEŞ'le mücadele

Suriye, örgütlerin cirit attığı bir coğrafya haline geldi. DAEŞ de doğrudan doğruya Türkiye'ye tehdit oluşturmak istemektedir. Türkiye sınırdışında da terörle mücadelesinde kararlıdır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakanlar Kurulu sonrası açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN