Erdoğan: Kimse Fırat'ı geçemez

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Antalya'da gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Giriş Tarihi: 10.11.2015 17:40 Güncelleme Tarihi: 10.11.2015 21:18
Erdoğan: Kimse Fırat'ı geçemez
Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Kimse Fırat'ın batısına geçemez, bu konudaki hassasiyetlerimiz çok farklı şekilde devam edecektir. Geçenlerde teşebbüs ettiler, gereği de yapıldı. Bu konudaki hassasiyetlerimiz, bundan sonra çok daha farklı şekilde devam edecektir. Bunu da gerek milletimin gerekse tüm dünyanın bilmesi lazım. DAEŞ başta olmak üzere Türkiye için tehdit oluşturan tüm terör örgütlerine karşı attığı atacağı adımlar vardır.

"DAEŞ'i VURUYORUZ DİYE TÜRKMENLERİN VURULMASINU KABUL ETMEYİZ"

"Sayın Obama'yla da 45 dakika konuştuk. DAEŞ'i vuruyoruz diye Bayır Bucak Türkmenleri'ni ve oradaki sivil halkı vurmalarını kabul etmiyoruz. Bizim dediğimiz terörden arındırılmış bölge, eğit donat çalışmamız devam ediyor. Uçuşa yasak bölge ve kara harekatı için de olumlu görüşler var. Olayı yaşayan biziz. Birçoklarıyla akrabalık noktasıyla buradan haber alıyoruz."

EĞİT DONAT PROGRAMI

"Eğit-donat konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Terörden arındırılmış bölge konusunda dost ülkeler de artık bu noktaya gelmeye başladılar. Uçuşa yasak bölge konusunda, kara operasyonu konusunda vesaire onda da olumlu gelişmeler var."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Kimse Fırat'ı geçemez
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN