Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Korsan Bugün ZAMAN’da çıktı

Kayyum atanan Bugün gazetesi ile aynı logoyu taşıyan "Özgür Bugün" adlı gazetenin 12 Kasım tarihli korsan basımları, Zaman gazetesinde bulundu. Gazetenin burada basıldığı tespit edildi

Giriş Tarihi: 13.11.2015
Korsan Bugün ZAMAN’da çıktı
Kayyum ataması yapılan Bugün gazetesiyle aynı logoya sahip "Özgür Bugün" isimli korsan gazete, Zaman gazetesinde çıktı. Polis eşliğinde arama yapan Bugün gazetesi marka avukatları, bir kamyonda 12 Kasım tarihli çok sayıda "Özgür Bugün" gazetesi buldu.

AVUKATLARA TEHDİT...
İstanbul Bakırköy 3. Sulh Ceza Mahkemesi kararıyla Yenibosna'daki Feza Gazetecilik AŞ'nin basım yerinde "Özgür Bugün" isimli korsan gazetenin basıldığı iddiasıyla arama gerçekleştirildi. Kayyum atanan Bugün gazetesinin marka avukatları ve polis eşliğinde Zaman binasına gelen ekipler, mahkeme kararı doğrultusunda dün arama yaptı. Yapılan aramalarda bir kamyonda 12 Kasım tarihli çok sayıda "Özgür Bugün" gazetesi bulundu. Ayrıca gazetenin matbaa ve yazı işleri müdürlüğünde inceleme yapan avukatlar korsan gazetenin burada basıldığını tespit etti. Feza Gazetecilik AŞ matbaasındaki arama devam ederken Millet gazetesi Sorumlu Müdürü ve avukat Olcay Kaan, şu açıklamayı yaptı: "Bir terör soruşturması sonucunda İpek-Koza Medya Grubu'na bir operasyon yapılmış ve kayyumlar atanmıştır. İpek- Koza Medya Grubu'nun markası ve telifleri olan Millet ve Bugün gazetelerinin taklitleri yapılmış. Bu taklitlerle alakalı bugün itibarı ile Bakırköy 3. Sulh Ceza Mahkemesi'nin vermiş olduğu arama kararıyla Zaman gazetesinin altında bir arama gerçekleştirildi. Bu arama esnasında çok ciddi badireler atlattık. Tehditler aldık, hakaretler ve küfürler yedik. Şu an itibarı ile arkada kamyonda 12 Kasım tarihli Özgür Bugün gazetesi polisler tarafından ele geçirilmiştir. Bununla alakalı polis arkadaşlarımız çalışmalarını yapıyorlar. Şu an aracı emniyet altına aldılar. Kimseyi yaklaştırmıyorlar." Yaklaşık 7 saat süren çalışmaların ardından aramalar 03.30'da sona erdi. Kalabalık nedeniyle binadan polis eşliğinde zor çıkan avukatlar, çıkışta bir grubun hakaret içeren tepkisiyle karşılaştı. Ele geçirilen korsan gazetelere ise polis tarafından el konuldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Korsan Bugün ZAMAN’da çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN