Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Silvan temizlendi yasak kalktı

Diyarbakır'ın Silvan'da 12 gün süren sokağa çıkma yasağı kaldırıldı. 2 asker ve 2 polisin şehit olduğu operasyonlarda 15 terörist etkisiz hale getirildi. Güvenlik güçleri operasyonlarda 22 hendeği kapattı

Silvan temizlendi yasak kalktı
Silvan ilçesinin Tekel, Konak ve Mescit Mahallelerinde 3 Kasım Salı günü ilan edilen sokağa çıkma yasağı dün sona erdi. Valilik 12 günlük bilonçoyu paylaştı.

SİLVAN'DAN GÖRÜNTÜLER

3 ŞEHİT VERİLDİ:
Açıklamada Tekel, Mescit ve Konak mahalllelerinde 12 gün süren operasyonlarda 1 jandarma teğmen ve 2 polisin şehit olduğu, 1 uzman çavuş ile 1 polisin ise yaralandığı hatırlatıldı. Çatışmalarda, 2 vatandaşın da hayatını kaybettiğine dikkat çekildi. Açıklamada şu detaylar paylaşıldı.

HDP'DEN SİLVAN ÇARPITMASI

10 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ:
Son çalışmalar sırasında güvenlik güçlerimize yapılan saldırılar sonucu meydana gelen çatışmalarda 5 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiş olup, 10 bölücü terör örgütü mensubunun da etkisiz hale getirildiği değerlendirilmektedir. Ayrıca yapılan faaliyet esnasında 22 şahıs gözaltına alınmış, yapılan tahkikatlar neticesinde 1 şahıs tutuklanmış, 20 şahıs serbest bırakılmış, 1 şahsın ise gözaltı işlemi devam etmektedir.

KARAYILAN'IN SİLVAN PLANI TUTMADI!

CEPHANELİK ELE GEÇİRİLDİ:
Açıklamada, 4 Kaleşnikof, 2 tabanca,1 Mauser tüfek, 5 av tüfeği, 9 şarjör, 709 mermi mühimmatı, 1 el yapımı bomba, 1 roketatar, 5 roketatar mühimmatı ile 20 kilogram nevi bilinmeyen patlayıcı madde yapımında kullanılan toz maddenin ele geçirildiğine dikkat çekilerek, şunlar kaydedildi:

22 HENDEK KAPATILDI: Ayrıca faaliyet yürütülen 3 mahallemizde bölücü terör örgütü mensuplarınca açılan 22 hendek ve barikat kapatılmıştır. Hendek içerisine ve çevresine tuzaklanan patlayıcılardan 12 adedi çatışmalar esnasında patlamış, faaliyet sonrası tespit edilen patlayıcılardan 4 adedi yerinde, 8 adedi ise güvenli alanda imha edilmiştir.

GIDA VE BARINMA YARDIMI YAPILIYOR: Valilik Silvan'daki terör olaylarına ilişkin Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde soruşturmanın Silvan Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütüldüğüne yer verdi. Diğer taraftan sokağa çıkma yasağının devam ettiği süre içerisinde Silvan Kaymakamlığınca bölgede bulunan vatandaşlara ekmek ve gıda yardımları yapıldığını, barınma ihtiyacı olan ailelere gerekli desteğin verildiği bilgisini paylaştı.

ZARARLAR KARŞILANACAK: Açıklamada, "Hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve tuzaklanan patlayıcıların patlatılması sırasında zarar gören vatandaşların bu zararları, Silvan Kaymakamlığınca oluşturulacak Hasar Tespit Komisyonlarınca belirlenerek ilgililere ödeme yapılacaktır" denildi.

KANDİL VURULDU

Genelkurmay Başkanlığı, Kandil'de teröristlerce kullanıldığı tespit edilen barınak, toprak altı sığınak ve silah mevzilerinin düzenlenen hava harekâtıyla 14 Kasım günü imha edildiğini açıkladı. Genelkurmay tarafından yapılan açıklamada ayrıca Siirt Pervari'deki hava harekatında bölücü terör örgütüne ait depo, barınak ve sığınakların imha edildiği duyuruldu.

VAN'DA 3 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Diğer taraftan Genelkurmay, Van'ın Erciş ilçesinde bir astsubayın şehit edildiği operasyon sonucunda, 3 teröristin ölü ele geçirildiğini duyurdu. Açıklamada, işbirlikçi olduğu gerekçesiyle gözaltına alınan 5 kişiden 2'sinin de tutuklandığı bildirildi. Operasyonlarda bölücü terör örgütüne ait sığınaklardaki çok sayıda mühimmat ele geçirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Silvan temizlendi yasak kalktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN