Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu’ndan bir milyon oya teşekkür

Başbakan Davutoğlu: HDP 1 Kasım’da 1 milyon oy kaybetti. 1 milyon vatandaşımız o dağlara döndü ve “Ben size hiç oy vermedim, benim oyumu ipotek altına alamazsınız” diyerek yönünü değiştirdi

Giriş Tarihi: 18.11.2015
Davutoğlu’ndan bir milyon oya teşekkür
Başbakan Ahmet Davutoğlu dün 1 Kasım seçimlerinin ardından yapılan partisinin İlk Genişletilmiş İl Başkanları toplantısına katıldı. Davutoğlu burada yaptığı konuşmada şu miesajları verdi:

3 GÜNÜ UNUTMAM: 1 Kasım zaferi bize 7 Haziran akşamı verdiğimiz sözleri tuttuğumuz için geldi. 3 günü hiç hafızamdan silmeyeceğim. 20 Temmuz, 23 Temmuz arası. Çakalların nasıl bir araya gelerek ayrı ayrı ama aynı hedeflere yönelik saldırılar gerçekleştirdiğine şahit olduk. Ama gecikmeksizin bu terör odaklarına gereken cevabı verdik. AK Parti görevde olduğu sürece gerekeni yapmak için bir saniye dahi gecikme göstermez. Suruç ve Ceylanpınar'daki saldırının ardından Türkiye'ye saldıran odaklara karşı huzur ve demokrasi operasyonlarını başlattık. Terörün kökü kazınıncaya kadar da bu mücadelemiz kararlılıkla sürecek.

5 MİLYONUN GÖNLÜNE GİRDİK: 23.7 milyon oy ile oyların yüzde 49 buçuğunu alarak, 317 vekil çıkardık. 4.8 milyon fazla oy aldık. Yani 7 Haziran'dan 1 Kasım'a kadar yaklaşık 5 milyon seçmenimizin gönlüne girmeyi başardık. CHP'den 11 milyon fazla oy aldık. Bütün partilerin aldığı oydan daha fazla oy aldık. (Tulum çıkartılan 17 il) Tulum çıkartan milletvekillerine, il başkanlarına, belediye başkanlarına söylüyorum; Siz bize oy vermeyenleri de temsil edeceksiniz. Sadece 3 ilde milletvekili çıkaramadık. Şırnak, Hakkâri ve Tunceli'de AK Parti'ye oy vermiş seçmenlerimize sesleniyorum; Sakın temsil edilemediklerini düşünmesinler. Bu illerimizi arkadaşlarımız takip edecek, 'Kendi illerinize ne kadar gidiyorsanız o illere de gidin' diyeceğim.

MİLLETE SIRTINI DAYAYANLAR: HDP 7 Haziran'dan 1 Kasım'a 1 milyon oy kaybetti. 'Bize emanet oylar geldi' dediğinde, Kandil'den talimat geldi tutumlarını değiştirdiler ki, işte emanet oylar da tutumunu değiştirdi. O vatandaşlarımıza özellikle teşekkür ediyorum. O 1 milyon vatandaşımız HDP Eş Başkanı'nın yapamadığını yaptı ve döndü o dağlara, 'Ben size hiç oy vermedim, benim oyumu ipotek altına alamazsınız' deyip yönünü değiştirdi. Bu topraklarda sadece millete sırtını dayayanlar yaşar. Sırtını dağlara değil de, dağ gibi millete dayanmak.... HDP'nin Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde çıkardığı milletvekili sayısı sadece 15. 60 ilde vekil çıkaramadı. Hiçbir ilde milletvekili sayısını artıramadı.

HARİTA KOYSUNLAR: CHP bu seçimde de Ege ve Marmara dışında varlık gösteremedi. Bölgesel temsili aşıp ulusal temsile ulaşamadı, 34 ilde vekili yok. MHP hiçbir ilde birinci olamadı. 35 ilden de milletvekili çıkaramadı. Osmaniye ilimize özellikle teşekkür ediyorum. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve Demirtaş'a tavsiyem, Genel Merkezlerinin bütün odalarını, koridorlarını oy aldıkları ve alamadıkları yerlerin haritalarıyla döşesinler. Her sabah geçerken ders alsınlar. AK Parti milletimizin tamamını güçlü bir şekilde temsil ediyor, diğer partilerse marjinalleşiyorlar. Parti olma vasfını gün be gün kaybederek siyasi cemaat, topluluk haline dönüşmeye doğru gidiyorlar. ANKARA

'Bayrağı dikmeden dönmeyiz'

Başbakan Davutoğlu, konuşmasında terör örgütü PKK ile mücadele eden askere de teşekkür ederek şunları söyledi: "Günlerce Oramar tepelerini teröristlerden temizlemek için mücadele eden ve rahat bir döşek görmeyen askerlerimiz, komutanlarımız, 'Nöbet değişimi geldi, sizi başka yerlere göndereceğiz' dediklerinde telsizden gelen cevap şuydu; 'Hedeflediğimizi, tepelere bayrağımızı dikmeden kimse bizi geri çağıramaz.' O kahramanlar o dağlarda, o zor şartlarda mayınla döşenmiş engelleri aşarken, birileri seçim hükümetinde yer almayı bile kabul etmediler. Ama biz bu milletin evlatlarıyla birlikte her türlü siyasi riski alarak kararı verdik. Üzülerek söylüyorum, muhalefet partileri terör örgütünün tezleriyle bizi suçladılar.


Gökçeada'ya Rum okulundan sonra anaokulu müjdesi

SABAH, Gökçeada Rum Azınlık Okulu Heyeti'nin önceki gün Başbakan Davutoğlu ile gerçekleştirdiği görüşmenin detaylarına ulaştı. İmroz Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı olarak görüşmede bulunan Laki Vingas, Gökçeada'ya gelen Rum ailelerin bazılarının vatandaşlık ve Ada'da iş bulma, bazılarının da geçmişten kalan miras arazilerle ilgili problemleri olduğunu belirtti. Vingas, "Bunları Sayın Başbakana aktardık. O da hepsinin çözüme kavuşturulacağını ifade etti. Gökçeada Rum Okulu'nun ilkokul, ortaokul ve lise kısmında 18 öğrenci bulunuyor. Bu sayının 35'lere çıkmasını umuyoruz. Gelecek yıl okulun anaokulu kısmının hizmete başlayacağını Davutoğlu ile görüşmelerinde dile getirdik.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu’ndan bir milyon oya teşekkür
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN