Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de 6 alan geçici bölgesi ilan edildi

’de 6 alan, geçici bölgesi ilan edildi. Uygulamanın, 20 Kasım ile 04 Aralık 2015 tarihleri arasında geçerli olacağı belirtildi.

Giriş Tarihi: 19.11.2015 16:37
Bingöl'de 6 alan geçici özel güvenlik bölgesi ilan edildi

Valiliği, başta PKK olmak üzere terör örgütlerinin terör ve yıldırma eylemlerinin kentin sosyal ve ekonomik gelişmesini olumsuz etkilediğini gerekçe göstererek 6 alanda geçici bölgesi ilan edildiğini duyurdu.

Açıklamada, "Bingöl ili sınırları içinde faaliyet gösteren bölücü terör örgütü ve diğer terör örgütlerinin son zamanlarda yapmış oldukları terör ve yıldırma eylemleri, ilimizin sosyal ve ekonomik gelişmesini de olumsuz etkilemeye başlamıştır. Bu eylemler neticesinde vatandaşlarımız, ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kalmıştır.

Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet yaşamaktadırlar. Bingöl valiliğimiz, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla; bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır" denildi.

YASAK 14 GÜN SÜRECEK

Açıklamada, güvenliği sağlamak için 20 Kasım ile 04 Aralık tarihleri arasında giriş yasağı uygulanacak bölgeler şöyle sıralandı:

Bingöl il merkezi jandarma komutanlığı sorumluluk alanında bulunan; Ortaçanak bölgesi, Hasar Yaylası ve Hasar Tepe bölgesi. Adaklı İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan; Aysaklı-Maltepe Vadisi ve Aktaş-Çatmaoluk bölgesi. Genç İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan;

Sağgöze bölgesi, Büyükçağ bölgesi, Yeniyazı bölgesi, Dikpınar bölgesi, Derman bölgesi ve Şekeran bölgesi. Karlıova İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan; Hasanova ve Hışhışak Deresi bölgeleri. Solhan İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan; Yenibaşak-Doğuyeli bölgesi.

Yayladere İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan; Horivanik-Tahkim Deresi bölgesi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bingöl'de 6 alan geçici özel güvenlik bölgesi ilan edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN