Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Casusluk sanıklarından FETÖ başvurusu

Giriş Tarihi: 19.11.2015
Casusluk sanıklarından FETÖ başvurusu

Askeri casusluk davasının asker sanıkları, soruşturmayı yürüten dönemin savcı ve hâkimlerinin, FETÖ/PDY üyesi olup olmadıklarının araştırılması için dilekçe verdi

Kamuoyunda, "Askeri Casusluk" olarak bilinen davanın asker sanıkları, soruşturmayı yürüten dönemin savcı ve hâkimlerinin FETÖ/PDY üyesi olup olmadıklarının, örgütten talimat alıp almadıklarının ve bu yönde faaliyet gösterip göstermediklerinin araştırılması için ilgili kurumlara dilekçeyle başvurdu. Asker sanıkların hazırladığı ve HSYK'nın inceleme başlattığı suç duyurusu dilekçesinde, iddianamenin dönemin savcısı Zafer Kılınç tarafından "akıl ve mantık dışı" yazıldığı öne iddia edildi. Yargılama sürecinde TSK personeline yaptığı savunmayla alakalı hiçbir sorunun yöneltilmediği, sanık ve avukatların taleplerinin reddedildiği örneklerle aktarılan dilekçede, "Mesela bir avukat 'Sözde bu örgütün suç tarihi ve suç yeri nedir?' diye sorunca savcı Mehmet Sedat Erbaş 'Hatırlamadığını' söyledi. Daha sonraki süreç içerisinde de mahkeme başkanı, savcılara soru yöneltilmesine müsaade etmedi" denildi.

GÜLEN'İN KANADA'YA KAÇTIĞI İDDİA EDİLDİ


SUÇSUZ YERE 2 YIL HAPİS
"Suçsuz, delilsiz ve gerekçesiz" 2 yılı aşkın tutuklu kaldıklarını savunan sanıkların mağduriyetlerini de aktardığı dilekçede, bazı asker sanıkların TSK'dan atıldığı, bazısının istifa ettiği, bir kısmının ise emekliye ayrıldığı vurgulandı. FETÖ/PDY üyelerinin devlet büyüklerine de "alçakça kurgular" planladıklarına dair haberlerin basında yer aldığına işaret edilen dilekçede, İzmir'deki Askeri Casusluk Davası'na ilişkin soruşturmayı yürüten, tutuklamaları yapan, yargılama sürecini sürdüren savcı ve hâkimlerin FETÖ/PDY üyesi olup olmadıklarının, örgütten talimat alıp almadıklarının ve bu yönde faaliyet gösterip göstermediklerinin araştırılması istendi.

PARALEL 'KAYNAK'A KAYYUM ATANDI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Casusluk sanıklarından FETÖ başvurusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN