Türkiye'nin en iyi haber sitesi

DAEŞ G20'yi hedef alacaktı!

Terör örgütü DAEŞ'in, kanlı Paris saldırılarına benzer bir katliamı G20 Zirvesi sırasında gerçekleştirmeyi planladığı ortaya çıktı. Gaziantep'teki hücre evine yapılan operasyondan ulaşılan plana göre, zirveye gelenler safaride öldürüleceklerdi.

Giriş Tarihi: 19.11.2015 10:57 Güncelleme Tarihi: 19.11.2015 11:05
DAEŞ G20'yi hedef alacaktı!

DAEŞ terör örgütünün, dünya liderlerinin ağırlandığı Antalya'daki G20 zirvesi'ni kana bulama planları yaptığı ortaya çıktı. Aralarında ABD Başkanı Barack Obama, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Almanya Başbakanı Angela Merkel'in de bulunduğu 37 liderin katıldığı zirveyle ilgili kanlı plan, polisin operasyonlarıyla deşifre oldu.

ÖNCE BOMBA, SONRA BIÇAK

102 kişinin öldüğü Ankara saldırısından sonra Gaziantep'te hücre evine yapılan operasyonda katliam planları bulundu. Plana göre, G20 kapsamında gelecek olan heyetler Antalya'nın tarihi ve doğal güzelliklerini gezecek, ardından araçlarla safari turları yaparak dağları gezecekti. Bölgede önceden keşif yapan militanlar da önce bomba yüklü araç patlatacak, ardından sağ kalanları da boğazlarını keserek öldürecekti.

G20'yi kana bulayacaklardı


BASKIN PLANI PARİS GİBİ

Ele geçirilen planda, DAEŞ'in bir başka katliama hazırlandığı da belirlendi. Bu plann hedefi de, Antalya'daki ünlü bir gece kulübü olacaktı. Gece kulübünde önce bomba patlatılacak, saldırıda sağ kalanlar da tıpkı Paris'teki Bataclan konser salonunda olduğu gibi ateş açılarak katledilecekti.

DAEŞ'E AĞIR DARBE VURULDU

Ankara Emniyeti İstihbarat ekiplerinin Gaziantep'teki hücreyi çökertmesi terör örgütünün planlarını bozdu. 19 Ekim'de yapılan operasyonda 2.5 ton amonyum nitrat, 10 intihar yeleği, 150 metre kortex patlayıcı, 60 kilo TNT, 15 kilo demir bilye, 3 bin 683 mermi, 10 paket kimyasal patlayıcı ve çok sayıda düzenekle silah ele geçirildi.

GECE KULÜBÜNE BOMBA

Ele geçirilen plana göre, önceden bölgede dolaşarak keşif yapan DAEŞ burada bomba yüklü bir araç patlatacak, sonrasında sağ kalanları boğazını keserek öldürecekti. DAEŞ terör örgütünün ikinci hain planı da bir gece kulübüne yönelik olacaktı. Antalya'nın ünlü bir gece kulübünde önce bomba patlatılacak, saldırıda sağ kalanlar da tıpkı Paris'teki Bataclan'da olduğu gibi ateş açılarak katledilecekti.

ÖZKAN TAMİRAK /AKŞAM

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
DAEŞ G20'yi hedef alacaktı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN