Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Genel müdürlük kuruluyor

Giriş Tarihi: 20.11.2015
Genel müdürlük kuruluyor
Cumhuriyet tarihinde bir ilk

SABAH, 64'üncü Hükümet Programında yer alan Roman vatandaşlara yönelik yeni reformların detaylarına ulaştı. Önümüzdeki hafta açıklanması beklenen 64'üncü hükümet programında 3 ay, 6 ay ve bir yıl içerisinde yapılacaklar "icraatlar ve vaatler" ile "reformlar" başlıklarıyla ikiye ayrılırken, Romanlara yönelik reformlar öncelikli olarak ilk üç ay içerisinde gerçekleştirilecekler listesinde yer aldı.

TÜRKİYE'DE İLK OLACAK

Bu çerçevede Cumhuriyet tarihinin ilk Roman Genel Müdürlüğü'nün kurulması için de düğmeye basıldı. Doğrudan Roman vatandaşların istihdam, eğitim, sosyal uyum gibi problemlerine odaklanacak Roman Genel Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde hayata geçirilecek.

BÜROKRATLAR DA ROMAN

Yapılan planlamaya göre, Aile Bakanlığı'nda kurulacak Roman Genel Müdürlüğü'nde de ilk defa Roman bürokratlar istihdam edilecek. Roman açılımı sürecinde Roman bürokratlar devletle Roman vatandaşlar arasında "köprü" olma görevini üstlenecek. Ayrıca Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığında da yine Roman vatandaşların sorunları ile ilgilenecek özel bir birim oluşturulacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Genel müdürlük kuruluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN