Vatandaşın Abdullah Gül'den ilginç isteği!

Cuma namazı için Ayazağa'da bulunan Evyap Camii'ne gelen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül çıkışta vatandaşlarla tokalaştı. Gül'ün yanına gelen ve henüz ismi öğrenilemeyen bir vatandaş Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında ilginç bir uyarıda bulundu.

Giriş Tarihi: 20.11.2015 16:24 Güncelleme Tarihi: 20.11.2015 16:50
Vatandaşın Abdullah Gül'den ilginç isteği!

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, cuma namazını kılmak üzere Ayazağa'da bulunan Evyap Camii'ne geldi. Abdullah Gül'ün gelişi nedeniyle cami ve çevresinde yoğun güvenlik önlemi alındı. Abdullah Gün cuma namazının ardından kendisini bekleyen vatandaşları selamladı. Abdullah Gül daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Vatandaştan Gül'e uyarı


Gül, bir basın mensubunun, IŞİD'in Avrupa kentlerini hedef almasıyla ilgili sorduğu bir soruya, "Şiddetli bir terörle karşı karşıyayız. Hutbede hoca gayet güzel ifade etti. Bu terör faaliyetlerini, saldırılarını lanetlemek gerekiyor. Terörün hiç bir gerekçesi olamaz ne dini ne vatanı ve milliyeti. Bugün burada yarın başka bir yerde olur. Bir ay önce Ankara'da bir sürü masum insanı öldüren insanlar, geçen hafta da Paris'te yaptılar. Yeni gelen haberlere göre dünyanın başka bir yerinde büyük bir terör olayı söz konusu. Dayanışma içinde olmak gerekir, taviz göstermemek gerekir. Sadece teröristlerle mücadele kalıcı bir yol değil. Terörü üreten ortamları yok etmek gerekir. Bu küresel global bir mesele. Herkesin yakın iş birliği içinde olması gerekir" şeklinde yanıt verdi.

'BATILILAR HATA YAPIP İSLAM'I TERÖRLE BİRLİKTE KULLANMAMASI GEREKİR'

Saldırıları düzenleyenlerin İslam ile bir ilgisi olmadığını kaydeden Gül, "Bizim için üzücü olan yanı bunun İslam ile Batı dünyasında bağdaştırılıyor olması üzüyor. Bu insanların İslam'la Müslümanlıkla bir alakası yok. Farklı bir olay terör olayı. Dini tamamen bu işten uzak tutmak gerekir. Batılılar da hata yapıp İslam'ı terörle birlikte kullanmaması gerekir. Sonra kendi başlarına daha büyük dertler alırlar. Dünyanın hiç bir yeri bugün çok güvenli değil" dedi.

"YOL ARKADAŞIN TAYYİP ERDOĞAN..."


Bu arada Abdullah Gül camiden çıkarken bir vatandaş yanına yaklaşarak tokalaştı. İsmi öğrenilemeyen vatandaş Gül'e "Yol arkadaşın Tayyip Erdoğan için aman senden ricam sakın ihanetçilerin yanında olma asla" sözleriyle ilginç bir çıkış yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vatandaşın Abdullah Gül'den ilginç isteği!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN