Oran: İmza toplama konusunda eşikler aşıldı

CHP'de genel başkanlık için aday olan Umut Oran: İmza toplama konusunda bütün kritik aşamalar aşıldı, psikolojik barajlar yıkıldı. Olağanüstü kurultay için imza sayısı 400'ü aştı

Giriş Tarihi: 21.11.2015
Oran: İmza toplama konusunda eşikler aşıldı
CHP'de, olağanüstü kurultay tartışmaları sürüyor. Umut Oran, Muharrem İnce ve Mustafa Balbay'ın genel başkanlığa adaylığını açıkladığı CHP'de genel merkez olağan kurultay takviminden geri adım atmazken muhaliflerin ise olağanüstü kurultay için imza toplama çalışması devam ediyor. Parti içi muhalefet gerekli imza sayısının 595 olduğunu savunurken, genel merkez bu sayının yeterli olmayacağı, 600'ün üzerinde imza gerektiği görüşünü dile getiriyor. Muhaliflerin pazartesi günü imzalarını genel merkeze sunabileceği belirtildi.

KURULTAY ÇAĞRISINI YİNELEDİ

CHP eski milletvekili Oran düzenlediği basın toplantısında kurultay çağrısını yineledi. İmza toplama çalışmalarının devam ettiğini anlatan Oran, "İmza toplama konusunda bütün kritik eşikler aşılmıştır. İmza toplama konusunda bütün psikolojik barajlar yıkılmıştır ve sayısal sorun kalmamıştır" diye konuştu. Kılıçdaroğlu'nun, CHP'nin son olağanüstü kurultayını birkaç delegenin basın yoluyla ilettiği sözlü talepleri üzerine aldığını ve Muharrem İnce'nin 177 delegenin imzasıyla aday olduğunu hatırlatan Oran, "Genel Başkanımıza çağrıda bulunuyorum son olağanüstü kurultaydan bugüne 5'te 1 imza eşiği aşılmıştır. Yüzde 20 imza ile zaten olağanüstü kurultay toplanabiliyor. Bugün bu sayı aşılmıştır" değerlendirmesinde bulundu. Oran, olağanüstü kurultay için imza sayısının 400'ü aştığını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oran: İmza toplama konusunda eşikler aşıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN