Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kamuda yönetici olamayacaklar

Giriş Tarihi: 22.11.2015
Kamuda yönetici olamayacaklar

EPDK'daki iki daire başkanı hakkında açılan soruşturmadan biri tamamlandı. Daire Başkanı bir daha kamuda yönetici olamayacak

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) içinde 2 daire başkanı hakkında soruşturma sonuçlandı. Bazı daire başkanlarının eksik bilgi ve belgelerle lisans verilmesi yoluyla haksız kazanç sağladıklarını ilişkin açılan soruşturma sonucunda, bir daire başkanı "bazı firmalara gerekli şartları taşımamalarına rağmen lisans vermek" nedinyle görevden uzaklaştırıldı. Gerekli belgeleri tam olarak sağlayamamasına rağmen ilgili daire başkanının, belgeleri tammış gibi gösterdiği belirlendi. Bu ceza söz konusu daire başkanının bir daha kamuda yönetici olamayacağı anlamına geliyor. Daire Başkanına, 'usülsüz işlem yaptığı' iddiası ile yeni bir soruşturma daha açıldı.

MOBBİNG CEZASI

EPDK'da görev yapan ve hakkında soruşturma açılarak görevinden uzaklaştırılan diğer daire başkanı da 'mobbing uygulamaları' sebebiyle aylık kesme cezası aldı. Bu daire başkanı hakkında da '2010-2014 arasında ilgili piyasada yapılan iş ve işlemler çerçevesinde' açılan soruşturma sürüyor. Bu daire başkanı da aldığı ceza nedeniyle kamuda yöneticilik yapamayacak. EPDK'da daha önce de kurum için görevlendirmeler yapılmış ancak mahkeme kararları ile iptal edilmişti.

FİRMALARA EKSİK BELGE İLE LİSANS DAĞITTILAR
Görevden uzaklaştırılan daire başkanlarından biri "Bazı firmaların nitelikleri taşımaması ve gerekli belgeleri tamamlamamasına rağmen, lisans alınmasını sağlamak suretiyle haksız kazanca sebep olmakla" suçlandı. Verilen cezalar söz konusu daire başkanlarının bir daha kamuda yönetici olamayacağı anlamına geliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kamuda yönetici olamayacaklar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN