Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kurtarılan THY ekibi yurda döndü

Mali'de otel baskınından kurtarılan THY personeli İstanbul'a döndü. Ekibi karşılayan THY Genel Müdürü Temel Kotil, "O otel, oradaki en korunaklı otel. Önlemle halledilecek bir şey değil" dedi

Giriş Tarihi: 22.11.2015
Kurtarılan THY ekibi yurda döndü
Batı Afrika ülkesi Mali'nin başkenti Bamoka'da önceki gün bir otele gerçekleştirilen terör saldırısında rehin al��ndıktan sonra kurtarılan THY personeli Türkiye'ye getirildi. Otelden kurtarılmalarının ardından Türkiye'nin Mali Büyükelçiliği'ne götürülen THY personeli, daha sonra Bamako Senou Havalimanı'na getirildi. Buradan çıkış işlemleri yaptırılan kaptan pilot İsmail Yerli, ikinci pilot Sadık Murat Arat, kabin amiri Murat Gündüz, kabin memurları Şerife Taşcı Kabacık, Lütfiye Deniz Kıvrak ve Eray Sevim rehin alma olayının sonuçlanmasının ardından THY tarafından gönderilen özel uçakla dün sabah saat 09.50'de gelen İstanbul'a geldi. Atatürk Havalimanı'nda uçağın altında THY Genel Müdürü Temel Kotil tarafından karşılanan uçuş ekibi, VIP salonu önünde bekleyen araçlarla THY Genel Müdürlük Binası'na götürüldü. Ekip, burada kendilerini bekleyen aileleri ile buluştu. Ekip daha sonra havalimanından ayrıldı. Uçuş ekibi bir süre izinli olacak. Olay sırasında otelde bulunan THY Mali İstasyon Müdürü Mehmet Atmaca ise THY'nin devam eden seferleri için kendi isteğiyle ülkede kaldı.

'CUMHURBAŞKANI AN BE AN İZLEDİ'

VIP salonunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Temel Kotil ise şöyle dedi:
Devletimizin yaptığı bir çalışma oldu. Biz sadece izledik. Sürekli irtibat halindeydik. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu gelişmeleri an be an takip etti.
Hepimize geçmiş olsun. Bu olayın THY ile ilgisi yoktu. Bizim personelimiz de o otelde bulunuyordu. O otel, oradaki en kapsamlı, en modern otel. Arkadaşlarımız odalarında beklediler. Allah'a şükür bir terslik olmadı. Orada büyükelçimiz başta olmak üzere bütün teşkilat çok iyi ilgilendi. Bugün de uçak gönderdik, arkadaşlarımız evlerine geldiler.
Bu olay, önlemle halledilecek bir şey değil. Bamako büyük bir şehir. Bu otel, oradaki en korunaklı otel. Kimsenin aklına gelmeyen bir şey. Geçmiş olsun. Afrika'ya uçuşlarımız aynen devam ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kurtarılan THY ekibi yurda döndü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN