Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu 'nı açıkladı

'de 64. hükümetin programını açıkladı.

Giriş Tarihi: 25.11.2015 17:25 Güncelleme Tarihi: 25.11.2015 19:14
Başbakan Davutoğlu Hükümet Programı'nı açıkladı

Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları:

Düşük düzeyde maaş alan emeklilerin gelir seviyesi alınacak tedbirlerle yükseltilecek. Bu çerçevede; Temmuz ayında emekli maaşlarına rutin olarak yapılan artıştan sonra maaşı 1.000 liranın altında kalan SSK ve Bağ-Kur emeklileri seyyanen 100 lira zam yapıldı. Maaşı 1.000 lira ile 1.100 lira arasında olan emeklilerin maaşını da 1.100 liraya tamamlandı. Bu artıştan emeklilerin yaklaşık yüzde 55'inin istifade etmesini sağlandı. Tüm işçi ve Bağ-Kur emeklilerine de önümüzdeki dönemde yıllık ilave 1.200 TL verilecek.
Kıdem tazminatı sisteminde yaşanan sorunların çözümü amacıyla sosyal taraflarla diyalog içinde gerekli düzenlemeleri yapılacak

Yabancıların çalışma izinleri ile ilgili süreçleri basitleştirilecek.

Ticari faaliyette bulunan emeklilerden kesilen ayda yüzde 15 oranında Sosyal Güvenlik Destek Primi'ni yüzde 10'a indirildi. 630 binden fazla emeklimizin yararlandığı bu düzenlemeyle emeklilerimizin aylıklarına ortalama en az 50 liralık ayrıca bir artış sağlandı. Yüzde 15'ten yüzde 10'a indirilen Bağ-Kur Sigortalısı olan esnafımızın emekli aylıklarından kesilen Sosyal Güvenlik Destek Primi Kesintisi'ni önümüzdeki dönemde tamamen kalkacak.

Başbakan Davutoğlu Hükümet Programı'nı açıklıyor

ASGARİ ÜCRET İÇİN 1300 LİRA TEKLİF EDİLECEK

Önümüzdeki yıl için asgari ücretin 1.300 TL'ye yükseltilmesi yönünde Asgari Ücret Tespit Komisyonu'na teklif sunulacak. Yapılan işin tehlike sınıfına göre, asgari ücrette farklılaştırma sağlanacak.

51 ilde uygulanmakta olan yüzde 6 oranındaki İşveren Sigorta Primi indiriminde esas alınan 10 işçi çalıştırma zorunluluğunu kaldırılacak. Bu imkândan 251 bin küçük işletmenin yararlanmasını sağlanacak.

"Bir tek insanımız bile kendisini kıyıda köşede kalmış hissetmeyecektir"

ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Davutoğlu Hükümet Programı'nı açıkladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN