Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bu hükümetin üç misyonu var'

Giriş Tarihi: 25.11.2015
'Bu hükümetin üç misyonu var'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün 64. hükümeti kurmakla görevlendirdiği AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti. Basına kapalı gerçekleşen kabulde, Davutoğlu yeni hükümete ilişkin listesini Erdoğan'a sundu. 1 saat 37 dakika süren görüşmenin ardından Davutoğlu Çankaya Köşkü'nde düzenlediği basın toplantısında yeni kabinedeki isimleri açıklayarak şunları söyledi:

İŞTE KABİNEDEKİ 8 YENİ BAKAN!

MİSYON ÜSTLENDİK:
Bu Bakanlar Kurulu, Türkiye'yi önümüzdeki 4 yıl içinde yeni ufka taşıma misyonu üstlenmiş bulunmakta. Ağır bir sorumluluktur; ancak arkasında yüzde 85'lik katılımla sağlanmış bir zaferi var, önünde de 2023'e yürüyen bir ufuk vardır. Önümüzdeki 4 yıl içinde milletimize söz verdiğimiz her konuda gerekli her adımı atacağız, yapısal reformlar gerçekleştireceğiz, sivil bir anayasa için çalışmalar yürüteceğiz. Bu hükümetimizin birinci misyonu, milletimizi temsil etmek. İkinci misyonu, milletimize hizmet etmek. Üçüncü misyonu, ülkeyi gelecek nesillere taşımak, insan haklarına, insan onuruna yakışan muasır medeniyetler seviyesini aşmış bir ülke, yeni bir Türkiye gerçekleştirmektir. Bu çerçevede de bütün bakanlarımız, yoğun bir çalışma temposu içinde olacaklar.

KABİNEDE EKONOMİ ONLARA EMANET

İYİ BİR HARMAN OLUŞTU
: Her bir bakanlık için en az 3-4 ismin zihnimizin kulvarlarında dolaştığını da ifade etmek isterim. Bu Bakanlar Kurulu listemiz dışında da AK Parti grubundan en az bunun kadar nitelikli 2-3 kabine çıkartabilirdik. Bu liste, bölgesel temsili, illerin temsili gibi birçok hususu da göz önüne alarak gerçekleştirdiğimiz bir liste. Türkiye'yi bütünüyle yansıttı. İyi bir harman oluştuğu kanaatindeyim. Bu Bakanlar Kurulu'nun misyonu, Mevlana'nın deyimiyle, bu topraklara sevgi tohumu ekmek. Bütün bakanlarımızdan ilk isteyeceğim en temel husus, vatandaşlarımız arasında hiçbir ayrım gözetmeden bütün vatandaşlarımıza hizmet etmek, tam bir şeffaflık içinde her türlü hesaba açık biçimde hizmet kervanına katılmak. Bu konuda elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz. Bakanlar Kurulumuzun hayırlı olmasını diliyorum."

Yeni kabine açıklandı

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bu hükümetin üç misyonu var'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN