Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’e seri hakaretten dava

Giriş Tarihi: 26.11.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 26.11.2015 15:33
Bülent Keneş’e seri hakaretten dava

“Cumhurbaşkanına alenen birden fazla kez hakaret suçundan 4 gün cezaevinde kalan Today's Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni hakkında 8 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.

hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seri seçilde hakaret içerikli tweet attığı gerekçesiyle yürütülen soruşturma tamamlandı.


İstanbul cumhuriyet Savcısı Umut Tepe tarafından hazırlanan iddianamede, Bülent Keneş'in @bkenes adresli sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili attığı hakaret içerikli 14 ayrı mesaja yer verildi. Şüphelinin Cumhurbaşkanına alenen birden fazla kez hakaret ettiği kaydedilen iddianamede, Keneş'in hakkında başlatılan soruşturma kapsamında tutuklamaya sevk edildiği, adli kontrol kararı ile serbest bırakıldığı anlatıldı.

Şüphelinin serbest bırakılması ardından da 4 ayrı tweet mesajı ile hakaretlerini sürdüdüğü kaydedilen iddianamede, suç işleme yoğuınluğu sebebiyle yapılan itiraz üzerine yakalama kararı çıkarıldığı cezaevine konulduğu fakat sonradan tahliye edildiği kaydedildi.


Bülent Keneş'in ilkkez tutuklamaya sevk edildiği gün adli kontrol ile serbest bırakılması üzerine yine basına yapmış olduğu açıklamada "Serbest bıraktıklarına pişman olacaklar"şeklinde bir tehdit mesajı verdiği ifade edilen iddianamede, toplamda sayıları 18'i bulan söz konusu mesajların düşünce ve ifade özgürlüğü kapsamında kalamayacağı dile getirildi.

Cumhurbaşkanının tahkir ve tezyif edildiği belirtilen iddianamede Keneş'in yargılamasının yapıkarak cezalandırılmasına karar verilmesi talep edildi. 2 yıldan 8 yıla kadar hapis cezası istenen dava İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülecek.


Bülent Keneş hakkında ayrıca adli kontrol ile serbet bırakıldığı gün İstanbul Adliyesi önünde yaptığı, "Serbest bıraktıklarına pişman olacaklar"açıklaması sebebiyle ayrı bir soruşturma yürütüldüğü öğrenildi.

İŞTE FETÖ'NÜN TROLLERİ

KENEŞ'E CUMHURBAŞKANINA HAKARETTEN SORUŞTURMA

BÜLENT KENEŞ HAKKINDA TUTUKLAMA KARARI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bülent Keneş’e seri hakaretten dava
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN