Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bush'tan Türkiye'ye destek

ABD'de Kasım 2016'da yapılacak Başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Parti'nin aday adaylarından Florida eski valisi Jeb Bush, Rus savaş uçağının Türkiye'nin hava sahasını ihlal etmesi nedeniyle düşürülmesine ilişkin, "Ben Türkiye'ye inanıyorum. Bu, teknoloji aracılığıyla her türlü teyit edilecek" dedi.

Giriş Tarihi: 26.11.2015 09:06
Bush'tan Türkiye'ye destek

Cumhuriyetçi Parti aday adaylarının birçoğu son günlerde İslam karşıtı ve Suriyeli mültecilere yönelik gittikçe sertleşen söylemleriyle dikkati çekerken Bush, Türkiye-Suriye sınırında yaşanan uçak düşürme olayına ilişkin yorumuyla öne çıktı.

CNN'de "New Day" muhabiri Alisyn Camerota'ya konuşan Bush, Rus savaş uçağının Türkiye'nin hava sahasında vurulduğunu, Rusların ise farklı konuştuğunu belirten CNN muhabirine verdiği cevapta, "Ben Türkiye'ye inanıyorum. Bu, teknoloji aracılığıyla her türlü teyit edilecektir" değerlendirmesinde bulundu.

"DAEŞ'e karşı savaşta, Esed'i saf dışı bırakma ve Suriye'de rejim değişikliği konusunda başarılı olursak Türkiye, bunun ayrılmaz parçası olacak bir NATO üyesidir" yorumunu da yapan Bush, şöyle devam etti:

"Şayet bunda ciddiysek, Türkiye müttefikimiz olmalı ve desteğimizi göstermeliyiz. Başkan Obama'nın her ülkenin kendini savunma hakkı olduğunu belirtmesi konusunda haklı olduğunu düşünüyorum."

Bush, DAEŞ'le mücadele konusunda Rusya'nın da müttefik olabileceğini ancak önce İran ve Esed'le olan müttefikliğinden vazgeçmesi gerektiğini kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bush'tan Türkiye'ye destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN