Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Harabe kent

Nusaybin'de 13 gün süren yasak dün kaldırıldı, teröristlerin verdiği zarar da ortaya çıktı. Evinden çıkan halk ise fırınlara koştu. İlçeden göç eden vatandaşlar da geri dönmeye başladı

Harabe kent
PKK'lı teröristlerin kazdığı hendek ve kurulan barikatların kaldırılması için Mardin Nusaybin'de uygulamaya konan sokağa çıkma yasağı dün kaldırıldı. Yasağın kaldırılmasıyla, PKK'lı teröristlerin ilçeye ve vatandaşlara verdiği zarar ortaya çıktı. Kurşun izleri bulunan ve duvarları yıkılan evler ile devrilen elektrik direkleri, saldırıların boyutunu gözler önüne serdi. Yasağın kalkmasıyla halk da evlerinden dışarı çıkarak ihtiyaçlarını giderdi. Kaymakamlık ise vatandaşların zararlarını karşılamak amacıyla çalışma başlattı.

NUSAYBİN'DEKİ TERÖR OPERASYONU

HALK FIRINLARA KOŞTU

Günler sonra evlerinden çıkan vatandaşların yakınlarını ziyaret ettiği, alışveriş yaptığı, ev ve işyerlerindeki tahribatla ilgili onarım ve temizlik çalışmalarına başladığı ilçede, biriken çöpler kaldırılıyor, zarar gören içme suyu ve elektrik hatları onarılıyor. Vatandaşlar, ekmek fırını, market ve manavlarda alışveriş yaptı.

KAMPLARA BOMBA YAĞDI

GİDENLER GERİ DÖNÜYOR

Kazılan hendeklerden, teröristlerin baskılarından ve saldırılarından rahatsızlık duyan çok sayıda ailenin göç ettiği ilçede, bazı ailelerin sokağa çıkma yasağının kaldırılmasıyla geri döndüğü görüldü.

DERİK'TE 17 SAATLİK YASAK:
Mardin Derik'te de önceki gün saat 00.00'da başlayan sokağa çıkma yasağı yapılan operasyonların ardından dün 17.00'de sona erdi.

FACİADAN DÖNÜLDÜ:
Mardin Nusaybin'de polis tarafından fark edilen iki ayrı bomba kontrollü bir şekilde patlatıldı. Abdulkadirpaşa Mahallesi'nde meydana gelen olayda, bombaların erken fark edilmesi olası faciaları önlerken, patlama sıralarında taşlar yağmur gibi yağdı. Diğer taraftan Şırnak'ta da 8 terörist teslim oldu.

ERDOĞAN'DAN BAŞSAĞLIĞI TELGRAFI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cizre'de terör örgütü mensuplarınca şehit edilen komiser Umut Tunçay ve işçi Sabri Oğrak'ın ailelerine başsağlığı telgrafı gönderdi.

HDP'LİLER GAZETECİLERE SALDIRDI
Sabah saatlerinde sokağa çıkma yasağının kaldırılmasıyla birlikte Abdulkadir Paşa Mahallesi'ne girmek isteyen Habertük Gazetesi Diyarbakır muhabiri Ahmet Yukuş ile kameraman Mehmet Kayahan, HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Arslan'ın başını çektiği 150 kişilik grubun saldırısına uğradı. Arslan'ın "Bunlar Saray'ın gazetecileri" diyerek tehdit etmesi ardından gruptakilerden bazıları iki gazeteciyi darp etti, kamera ve fotoğraf makineleri ise kırıldı. Kalabalığın arasından güçlükle kurtulan gazeteciler, polise giderek suç duyurusunda bulundu.

13 GÜNDE 22 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Mardin Nusaybin'de, teröristlere yönelik 13 Kasım'da başlayan operasyonların bilançosu da açıklandı. Buna göre operasyonlarda yaklaşık 100 hendek kapatıldı, barikatlar kaldırıldı. Teröristlerin sokaklarda güvenlik güçlerine karşı astığı 38 perde ve branda indirildi. Yine güvenlik güçlerine karşı tuzaklanmış 30'u aşkın patlayıcı düzeneğinin imha edildi. Yürütülen operasyonlarda toplam 22 terörist etkisiz hale getirildi, 5'i de yaralandı. 13 Kasım saat 21.00'de ilan edilen yasak dün sabah 08.00'de kaldırıldı. 21 Kasım günü de 8 saat süreyle yasak kaldırılmıştı. İlçede güvenlik önlemleri sürdürürken, gerginliğin de sürdüğü ifade edildi.

Diyarbakır'da teröristler güvenlik güçlerine saldırdı

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Harabe kent
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN