Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TIR'cı generale ağır suçlamalar

Giriş Tarihi: 2.12.2015
TIR'cı generale ağır suçlamalar
MİT TIR'ları soruşturmasında tutuklanan Tuğgeneral Hamza Celepoğlu'nun sadece TIR operasyonunda değil, Balyoz davası aracılığıyla TSK'ya kurulan kumpasta da aktif görev aldığı belirtildi. Balyoz davasında sahte dijital delillerle önce mahkum edilen, daha sonra beraat eden subaylar, Celepoğlu hakkında birçok şikayette bulundu. Ancak şikayetlerin üstü kapatıldı. Celepoğlu hakkındaki iddiaları soruşturmayıp üstünü kapatanlardan biri de Paralel Savcı Fikret Seçen'di. Celepoğlu MİT TIR'ları soruşturmasında cezaevine girerken, Seçen yurtdışına kaçtı. Celepoğlu hakkındaki ağır suçlamalar ve iddialardan bazıları şöyle:
Celepoğlu'nun görev yaptığı birliklerden Paralel Yapı'ya sistemli ve organize bir şekilde bilgi sızdırması oldu.
2010'da İstanbul'dan Bingöl İl Jandarma Komutanlığı'na atanan Celepoğlu, kanunsuz ve usulsüz olarak İstanbul Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şubesi'nin tüm bilgisayarlarının harddisklerini söktürüp değiştirtti. Sökülen eski harddiskler bölge veya genel komutanlığa gönderilmeyip yok edildi.
Celepoğlu, şu an Paralel davalarda tutuklu olan dönemin İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün ve İl Emniyet İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer ile sık sık ve yalnız görüşüyordu. Bu görüşmeler askeri hiyerarşiye aykırı olarak, usulsüz ve gizli olarak yapılıyordu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TIR'cı generale ağır suçlamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN