Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan: Bu yalanlara kimse itibar etmez

Başbakan Ahmet Davutoğlu Azerbaycan ziyareti öncesi havalimanında önemli açıklamalarda bulundu. Davutoğlu, Rusya'nın DAEŞ petrolü iddiasına, "Değişik yalanlar üretiyorlar. Bu yalanlara kimse itibar etmez. Sınır hattını bütün dünya takip ediyor." şeklinde cevap verdi.

Giriş Tarihi: 3.12.2015 09:19 Güncelleme Tarihi: 3.12.2015 11:07
Başbakan: Bu yalanlara kimse itibar etmez

Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları;

Başbakan Davutoğlu Rusya'nın DAEŞ petrolü iddiası için, "Değişik yalanlar üretiyorlar. Bu yalanlara kimse itibar etmez. Sınır hattını bütün dünya takip ediyor." dedi.

Ahlaki sorumluluğumuz var mültecileri almak, stratejik sorumluluğumuz var sınır güvenliğimizi korumak.

Sınırları kapatırsak mültecileri ne yapacağız.

RUSYA DAEŞ İLE MÜCADELE EDENLERİ VURUYOR

Rusya'nın DAEŞ'e olmayan opeasyonları bu örgütün sınırlarımızdan sökülmesini de engellemektedir.

Rusya DAEŞ ile mücadele edenleri vuruyor.

BANA GENÇLİĞİMİ HATIRLATIYOR

Davutoğlu, Rusya'nın tutumunu değerlendirirken verdiği örnekte, "Son bir hafta içinde Rus basınında ve Rus yetkililerince yapılan açıklamalar bana gençliğimi hatırlatıyor. Soğuk savaş döneminde Sovyet propaganda makinası vardı. Her gün değişik yalanlar üretirlerdi. Önce kendileri inanır sonra dünyanın inanmasını beklerlerdi. Bunlar, 'Pravda yalanları, palavraları' diye anılırdı. Rusya'nın son 20-25 yıl içerisinde, soğuk savaş sonrasında unuttuğunu zannettiğimiz özellikleri, Sovyetler'den kalan Sovyetik özellikleri birer birer ortaya çıkıyor. Bu Sovyetik propaganda makinesinin yalanlarına kimse itibar etmez. Rusya'nın 25 yıl içinde soğuk savaş içinde unuttuğumuzu zannettiği özeliğini birer birer ortaya çıkıyor. Doğrudan kendilerini ilgilendirmeyen alanlarda savaşlara girmek, komşu ülkelerle sorunlar yaşamak ve bu sorunları örtmek için propaganda makinasını çalıştırmak. Bu eskiden olan bir gelenekti ama yeniden kendini gösterdi" diye konuştu.

Türkiye Azerbeycan'ın yayında yer alacaktır. Dışişleri Bakanlığı düzeyinde önemli mekanizmalar geliştirdik. Bunu zirve düzeyine çıkarmak istiyoruz. Azerbaycan'nın işgal altındaki toprakları konusunda, Dağlık Karabağ başta olmak üzere tutumumuz açık ve nettir. Azerbaycan'ın bütün toprakları özgürlüğüne kavuşana kadar Türkiye, Azerbaycan'ın yanında yer alacaktır.

RUSYA İLE YAŞANAN KRİZ

Türkiye'nin enerji ile birlikte enerji çeşitlendirme amacı vardır. Çok boyutlu politikalar yaptık. TANAP projesi devam ediyor. Yeni konjöktürde Azerbaycan'da kapsamlı görüşmelerimiz olacak. Azerbeycan ile Türkiye arasındaki enerji artırımını konuşucağız. Azerbeycan ili ilişkimiz Rusya'dan bağımsız devam ediyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan: Bu yalanlara kimse itibar etmez
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN