Cumhuriyet ekonomik krize girdi

Giriş Tarihi: 4.12.2015 17:14 Güncelleme Tarihi: 4.12.2015 17:43
Cumhuriyet ekonomik krize girdi

Cumhuriyet Gazetesi Cemaat'in şirketlerinden gelen para kesilince ekonomik krize girdi.

FETÖ'nün servis ettiği tapelerle MİT tırları üzerinden Türkiye'yi terör destekçisi ülke gibi gösteren Cumhuriyet, Cemaat'in şirketlerine yapılan operasyonlardan sonra para kaynağını kaybetti.

SAYFA SAYISI AZALTILIYOR

Gazete, üstüne bir de Genel Yayın Yönetmeni ile Ankara Temsilcisi'nin cezaevine gönderilmesinin ardından ekonomik daralmaya gitmek zorunda kaldı. Bu nedenle de bazı yazarların köşeleri birer gün azaltıldı.

Özgen Acar, Mine Kırıkkanat, Ali Sirmen, Nilgün Cerrahoğlu ve Işıl Özgentürk'ün yazılarının birer gün azaltıldığı öğrenildi.

HAFTADA BİRER GÜN EKSİK YAZACAKLAR

Cumhuriyet yazarı Özgen Acar bu kararı köşesinden şu satırlarla duyurdu: "Ekonomik nedenlerle gazetenin sayfa sayısının azaltıldığını, bu nedenle yazarlardan haftada birer gün eksik yazmalarının istendiği bildirildi. Artık yalnızca salı günleri "Kavşak" okuyabileceğinizi üzülerek bilgilerinize saygılarımla sunarım…"

"DARALTMAK ZORUNDA KALDIĞI SAYFA SAYISI.."

Cumhuriyet yazarı Mine Kırıkkanat da Twitter'dan yaptığı açıklamada bu kararı şöyle paylaştı: "Sevgili okurlarım, Cumhuriyet'in daraltmak zorunda kaldığı sayfa sayısı gereği, bundan böyle haftada 2 değil, 1 yazı yazacağım. Bilginize."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhuriyet ekonomik krize girdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN