Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Davutoğlu'ndan Irak Başbakanı Abadi'ye mektup

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye'nin, Başika'da geçen Mart ayından bu yana uygulamakta olduğu eğitim programı ve burada bulunan kuvvetlerin görev ve faaliyetlerine ilişkin güncel gelişmeler hakkında Irak Başbakanı Haydar El Abadi'ye bilgi verdi.

Giriş Tarihi: 7.12.2015 01:14 Güncelleme Tarihi: 7.12.2015 02:06
Başbakan Davutoğlu'ndan Irak Başbakanı Abadi'ye mektup

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Başbakan Davutoğlu, bugün Irak Başbakanı Abadi'ye bir mektup gönderdi.

Davutoğlu, mektubunda, Irak'ın, tüm ülkelerce saygı gösterilmesi gerektiğine inandığı, egemenliği ve toprak bütünlüğü konusunda en hassas ülkelerden olan Türkiye'nin bunu yıpratacak herhangi bir adım atmayacağını kaydetti.

IRAK'IN BAŞKENTİ BAĞDAT'TA 27 YIL SONRA BİR MODA ŞOVU YAPILDI.

"Irak hükümetinin hassasiyetleri giderilinceye kadar Başika'ya kuvvet intikali gerçekleştirilmeyeceğini" belirten Başbakan Davutoğlu, mektubunda Türkiye'nin, Irak'a DEAŞ ile mücadelesinde her türlü desteği kararlılıkla vermeye devam edeceğini, bu konuda Irak hükümetiyle olan işbirliğini danışma ve eşgüdüm içerisinde derinleştirmek istediklerini ifade etti.

Başbakan Davutoğlu, mektubunda, Irak ile Türkiye'nin işbirliğinden rahatsızlık duyan ve bunun sona ermesini isteyen odakların emellerine ulaşmasına izin verilmemesi gerektiğini vurguladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Davutoğlu'ndan Irak Başbakanı Abadi'ye mektup
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN