Trafik cezası sorgulama ve HGS sorgulama işlemleri!

Trafik cezası sorgulama ve HGS sorgulamalarından HGS bakiye sorgulama işlemlerinizi internet üzerinden yapabilirsiniz. Bu sorgulama işlemlerini nasıl yapacağınızı haberimizin devamından öğrenebilirsiniz.

Giriş Tarihi: 7.12.2015 15:42
Trafik cezası sorgulama ve HGS sorgulama işlemleri!
Dünya çapında her türlü yeniliğe imza atan bir Türkiye ile karşı karşıya bulunmuş durumdayız. Hayatımızın her evresinde internet ve beraberinde getirdiği yenilikleri bulmak mümkün. Gelişen ve her yönde ilerleyen Türkiye'miz bu ilerleyişi hemen hemen her alanda koordine etmiş durumdadır. Bu gelişmiş internetin bizlere sağladığı katkıya oldukça büyük orandadır. Biz vatandaşlar olarak genellikle gün boyu ya çok yorgun oluruz, ya da yapacak pek çok işlemimiz olur. Bu işlemleri yapabilmek için ise zaman ayırmamız gerekir. Ayıracak olduğumuz bu zaman ise bizlerin mesai saatleri dışında ya da hafta sonlarında olur. Ancak işlem yapacağımız kurum ya da kuruluşlar zaten devlete bağlı oldukları için bizim mesai dışı olduğumuz saatler onların da mesai saatlerinin dışı olacaktır.

Teknolojik gelişmeler bizlere katmış olduğu avantajlar oldukça fazladır. Bu imkânlar doğrultusunda pek çok işimiz kolaylaşmıştır. Bu işimizi kolaylaştıran yeni teknolojik ilerlemelerin en başında olarak internet yoluyla halletmiş olduğumuz işlemler yer alır. Vakit bulamadığımız ya da vakit ayırmadığımız işlemlerimiz için internetin getirdiği avantajları kullanmak bizler için en iyisi ve en kolayı olacaktır. Hem ilgili kurumlarda vakit kaybı yaşamadan işlemlerimizi kolayca yapabilme imkânı bulacağız hemde kısa bir süre içinde işlemimizi yapıp başka işlemlere de vakit ayırmış olacağız. İnternet üzerinden yapılan işlemlerin birçoğu daha kolay ve daha pratiktir. Ayrıca da online işlem sistemi her alana yayılmış ve ülke genelince oldukça çok tutulmuştur. Kurum ve kuruluşlarda bunun farkındadır dolayısıyla web sayfasında işlemlerini yapmaya oldukça rağbet göstermiştir. Bu kadar çok aktif olarak biz vatandaşlar tarafından kullanılan online işlemlerin türü ve bu dalda hizmet veren kurum sayısı oldukça fazla oranda artış göstermiştir. Artış bir diğer sebebi ise artık bu sayede kurumlarda binalarda gereksiz kalabalık önlemlenmiş durumdadır. Kurumlarda çok fazla kalabalığın oluşmaması da orada çalışan vatandaşlar içinde artı bir özellik taşır.

Şimdi ise yazımızda internet sistemini kullanarak yapabileceğiniz iki farklı işlemden bahsedeceğiz. Bunlardan ilki trafik cezası sorgulama ikinci ise HGS geçiş ihlali ve bakiye sorgulama işlemidir. Bu işlemlere ayak uyduran diğer bir sektörde Emniyet Genel Müdürlüğüdür. Bu kurumda olan işlemlerimizi de artık Emniyet Genel Müdürlüğü şubesine gitmeden halletmemiz mümkündür. Emniyet Genel Müdürlüğünün mobese kamerası ile şahit olduğu ve bu doğrultuda kesmiş olduğu ceza ikametgâh ettiğimiz şehrin ya da ilçenin her neyse yaşadığımız eve posta yoluyla iletilir. Ancak bu iletilen posta ne zaman içerisinde bizim elimize geçer orası bilinmeyebilir. Yani gün geçtikçe katlanan bir ceza sistemi olduğu için aslında bize verilen ceza ücretini bir an önce öğrenip bu ücreti ödemeye çalışmak en akıllıcası olur.

Bunun içinde evimize gelecek olan postayı beklemek zaman alır. İşte biz vatandaşlar için trafik borcu sorgulama sistemi yapılmıştır. Bu olağanüstü mükemmel sistem sayesinde internet aracılığı ile online bir şekilde borç sorgulaması yapabiliriz. Aracımıza ya da plakamıza ceza gelmiş ise ne cezası, ne kadar ücretli bir zaman, en son kullanım tarihleri gibi birçok konu hakkında bilgi edinebiliriz. Ve bu bilgiyi edinmek için ise hiç Emniyet Genel Müdürlüğü şubesine gitmemiz gerekmez. İstediğimiz zaman, dilediğimiz yerden trafik borcu sorgulama işlemini yapabilir her türlü konuda pratikçe ve büyük kolaylıkla bilgi edinebiliriz. Ayrıca da sizlere kesilen cezanın haksız olduğunu düşünüyorsanız bu konuda gerekli olan tüm bilgileri edinmekte oldukça kolaydır. Hemen bu haksız olarak kesilen cezanın başvurusunu yapabilir ve bu konuyla ilgili incelemeler başlatabilirsiniz.

İnternet sisteminin getirdiği bir diğer uygulama olan işlem ise Hızlı Geçiş Sistemi hakkında alabileceğimiz her türlü bilgiye en kısa sürede ulaşmaktır. Köprülerden otoyollardan geçmek trafikte daha az zaman harcamak için bizler bu geçiş sisteminde hemen hemen her gün kullanmaktayız. Özellikle metropol şehirlerde trafiğin daha yoğun olması nedeniyle bu sistem daha çok kullanılır. PTT HGS Müşteri Hizmetleri web sayfasında bulunan HGS geçiş ihlali sorgulama işlemi üyeliksiz ve şifresiz olarak kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Sizlerde dijital platform üzerinde yer alan PTT HGS Müşteri Hizmetleri web sayfası üzerinden son derece pratik bir şekilde HGS bakiye sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilme imkanı bulunuyor. PTT HGS Müşteri Hizmetleri web sayfasında araç kullanıcılarının HGS bakiye sorgulama işlemleri için öncelikli olarak online hizmet sistemine üye olması gerekiyor. Üyelik ekranından T.C. kimlik numarası veya vergi kimlik numarası, e-posta ve şifre girerek, sisteme üye olabilirsiniz. Bu sayede HGS bakiyesinin güncel durumunu akıllı telefonlardan veya bilgisayarlardan internete erişimizin olduğu her yerden öğrenebilme imkânına sahipsiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trafik cezası sorgulama ve HGS sorgulama işlemleri!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN