Devlet Bahçeli'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek

Giriş Tarihi: 8.12.2015 13:44 Güncelleme Tarihi: 8.12.2015 14:11
Devlet Bahçeli'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesini 'DAEŞ'le doğrudan petrol ticareti yapmak'la suçlayan Rusya'ya sert tepki gösterdi: "Erdoğan ve ailesini petrol kaçakçısı olarak görmemiz eşyanın tabiatına aykırıdır, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanının bu kadar aşağılanması milli gururumuzu incitmiştir" dedi. Bahçeli ayrıca Diyarbakır ziyaretinde PKK’lı teröristler için "Barikatları kuran arkadaşlar" ifadesini kullanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da ağır ifadelerle yüklendi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

''RUSYA SALDIRGAN BİR POLİTİKANIN TARAFINDADIR''

Devlet Bahçeli, Rusya'dan gelen gerilimi artırıcı açıklamaları eleştirerek, "Rusya saldırgan bir politikanın tarafındadır. Rus yetkililer her fırsatta gerilimi artırıyor. Putin ve adamlarının dili sivri ve zehirlidir. Putin yönetimi ilişkileri iyice germektedir. Ateşe körükle gitmek kimsenin yararına değildir" ifadelerini kullandı.

RUSYA'NIN "DAEŞ PETROLÜ" İDDİASI

Bahçeli'nin gündeminde Rusya'nın DAEŞ petrolü iddiası da vardı. Devlet Bahçeli, "Erdoğan ve ailesini petrol kaçakçısı olarak görmemiz eşyanın tabiatına aykırıdır. Türkiye Cumhuriyeti cumhurbaşkanının bu kadar aşağılanması milli gururumuzu incitmiştir" dedi.

BOĞAZ'DAN FÜZELİ GEÇİŞ GERİLİMİ

MHP Lideri, Rus savaş gemisinin İstanbul Boğazı'ndan geçişi sırasında bir askerin omzunda füze ile görüntülenmesine ilişkin ise, "Bu sorumsuz ve ahlaksız bir teşebbüstür" dedi.

KILIÇDAROĞLU'NA TEPKİ

Devlet Bahçeli, Diyarbakır ziyaretinde PKK'lı teröristler için "Barikatları kuran arkadaşlar" ifadesini kullanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu da kınadı.

Bu sözü "kurşun gibi" diye değerlendiren Bahçeli, "Tahir Elçi'ye ziyarette bulunan Kılıçdaroğlu, 'barikatları kuran arkadaşlar' sözüyle teröriste sahip çıkmıştır" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Devlet Bahçeli'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN