Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye İsrail'den gaz alacak mı? İbrahim Kalın açıkladı...

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın Basın toplantısı düzenledi. İsrail Türkiye için gaz anlaşması yapabileceğimiz ülkeler arasında demişti. Kalın'da konuyla ilgili, ""İsrail'le ilişkilerimizin tekrardan başlaması için 3 şartımız vardı. Biliyorsunuz birincisini yerine getirip Mavi Marmara için özür dilediler. İkinci ve üçüncü şartımız henüz yerine getirilmiş değil. O şartlar da Mavi Marmara için tazminat ve Gazze'ye ambargonun tamamen kaldırılması. Bu şartlar sağlanmadıkça İsrail'le herhangi bir ilişki kurmamızın ihtimali yoktur." dedi.

Giriş Tarihi: 9.12.2015 11:39 Güncelleme Tarihi: 9.12.2015 14:12
Türkiye İsrail'den gaz alacak mı? İbrahim Kalın açıkladı...

Kalın'ın açıklamalarından satır başları:

Rusya saldırılarının %90'ı ılımlı muhalifleri, Türkmenleri vurmuştur.

DAEŞ'in vurulması için İncirlik Üssü açılmıştır.

2700 başka ülke vatandaşı DAEŞ şüphesi nedeni ile sınır dışı edilmiştir. DAEŞ üyelerinin çoğu Avrupa'dan.

Biz baştan beri terörün her türüne ve her şekline karşı olduğumuzu açık bir şekilde ifade ettik. Burada bir grup terör örgütünü 'bunlar kötüdür', bir grup terör örgütünü 'bunlar iyidir' diye ayırıp buradan hareketle bir politika üretmek yanlıştır. Siyaseten de yanlıştır, ahlaken de yanlıştır. Biz DAİŞ konusunda gösterdiğimiz hassasiyeti, DAİŞ ile mücadele konusunda gösterdiğimiz kararlılığın aynısını mesela PKK ile mücadele konusunda da dünya kamuoyundan bekliyoruz.

Irak'ın toprak bütünlüğü karşısında tutumumuz nettir

Mesele Musul'un kurtarılması konusunda Irak'lı kardeşlerimize destek vermektir.

Terörün İslam ile buluşturulması tarihi gerçeklere uymaz.

İbrahim Kalın'dan önemli açıklamalar

İSRAİL AÇIKLAMASI

İsrail Başbakanı Netanyahu, doğalgaz satışı ile ilgili İsrail'in Türkiye ile görüştüğünü ifade etmiş, alternatif ülkelerle de İsrail gazının ihracatı ile ilgili temasta olduğunu belirtmişti.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın konuyla ilgili olarak, "İsrail'le ilişkilerimizin tekrardan başlaması için 3 şartımız vardı. Biliyorsunuz birincisini yerine getirip Mavi Marmara için özür dilediler. İkinci ve üçüncü şartımız henüz yerine getirilmiş değil. O şartlar da Mavi Marmara için tazminat ve Gazze'ye ambargonun tamamen kaldırılması. Bu şartlar sağlanmadıkça İsrail'le herhangi bir ilişki kurmamızın ihtimali yoktur." dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye İsrail'den gaz alacak mı? İbrahim Kalın açıkladı...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN