Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CEO'su Zuckerberg'den Müslümanlara destek!

kurucusu , ABD'nin cumhuriyetçi Başkan Adayı 'ın Müslümanlara yönelik sözlerine tepki gösterdi. Zuckerberg Müslümanlara desteğini Facebook hesabından yayınladığı bir paylaşımla ortaya koydu

Giriş Tarihi: 10.12.2015 15:01
Facebook CEO'su Zuckerberg'den Müslümanlara destek!
CEO'su ve kurucusu , ABD'nin cumhuriyetçi Başkan Adayı 'ın Müslümanlarla ilgili yaptığı açıklamaya tepki olarak Facebook'tan bir ileti paylaştı. Zuckerberg iletisiyle Müslümanlara olan desteğini açıkça gösterdi.

Zuckerberg'in paylaştığı iletinin tam metni şöyle:

"Ben buradan Facebook topluluğundaki ve tüm dünyadaki Müslümanlara destek sesimi duyurmak istiyorum. Paris saldırılarından sonra (ki o haftadan nefret ediyorum) Müslümanların korkusunu ve diğerlerinin yaptığından duyacakları acıyı sadece tahmin edebilirim."

"Bir Yahudi olarak ailem bana tüm topluluklara karşı yapılan haksızlıklara karşı ayağa kalkmam gerektiğini öğütledi."

"Bir saldırı bugün size yapılmış değilse bile herhangi birinin özgürlüğüne gelen saldırı zamanla herkese zarar verecek."

"Eğer bu toplulukta bir Müslümansan ben Facebook'un patron olarak şunu bilmeni istiyorum: Burada her zaman hoş karşılanacaksın. Biz burada senin haklarını korumak için ve senin için barışçıl ve güvenli bir çevre yaratabilmek için savaşacağız."

"Çocuk sahibi olmak bize çok umut verdi ama bazılarının nefreti kindarlığa yenik düşmemizi kolaylaştırabilir."

"Umudumuzu kaybetmemeliyiz. Olabildiğince birarada durmalı birbiriimizi hoş görmeliyiz ve tüm insanlara daha iyi bir dünya inşa edebiliriz."BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Facebook CEO'su Zuckerberg'den Müslümanlara destek!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN