Türkiye'nin en iyi haber sitesi

A Haber'e toplam 239 ceza

Giriş Tarihi: 11.12.2015 16:34 Güncelleme Tarihi: 11.12.2015 20:07
A Haber'e toplam 239 ceza

YSK ve RTÜK tarafından A Haber'e verilen cezaların toplamı 239 oldu. A Haber'e verilen cezalara tepki gösteren AK Parti Milletvekili Mehmet Metiner YSK ve RTÜK'e seslenerek, "Ne yapmaya çalışıyorsunuz?" diye sordu. Başbakan'ın mitingini niye yayınladın, niye canlı yayına çıkardın gibi gerekçelerle verilen 1 Kasım seçim cezalarının sayısı ise rekor seviyeye ulaştı.

YSK ve RTÜK A Haber'e 43 ceza daha verdi. Böylece YSK ve RTÜK tarafından A Haber'e verilen cezaların toplamı 239 oldu.

A Haber'e verilen cezalara tepki gösteren AK Parti Milletvekili Mehmet Metiner YSK ve RTÜK'e seslenerek, "Ne yapmaya çalışıyorsunuz?" diye sordu.
TARİHİ CEZAYA TARİHİ PROTESTO

YSK VE RTÜK'Ü NE İLGİLENDİRİR

'Bu çok nemrudi bir uygulamadır. Bu ne rezalettir, YSK ve RTÜK ne yapmaya çalışıyor? Özel bir kanala bu kadar çok ceza yağdırmanın anlamı nedir, bu bir devlet kuruluşu mudur Allah aşkına? Kaç defa söyleyeceğiz, bu ülkenin Sayın Cumhurbaşkanı rahatsızlığını dile getiriyor, Sayın Başbakan rahatsızlığını dile getiriyor, bu YSK ve RTÜK hala eski Türkiye'nin vesayet organı gibi çalışıyor, kafa kesmeye çalışıyor bu nasıl bir mantıktır. A Haber'in suçu, kabahati nedir Allah aşkına? Özel bir televizyon kanalı hangi partiye hizmet edeceğine, hangi idealler için yayın yapacağına kendisi karar verir, YSK'yı RTÜK'ü ne ilgilendirir. 1961'de askeri darbe sonrasında militarist bir zihniyet ile hazırlanmış bir yasaya dayanarak nasıl böyle televizyon kanalları zapt altına alınmaya çalışılır. YSK ve RTÜK yeni Türkiye'nin zamanın ruhuna uygun karar vermeye ne zaman yanaşacaklardır. Ben binlerce kez YSK'yı kınıyorum. Bu şekildeki bir YSK'ya, bu şekildeki bir RTÜK'e yer yok. Bir vatandaş olarak isyan ediyorum, A Haber'i dinlemek istiyorum, izlemek istiyorum.'

A Haber'e 43 ceza daha!

"Ne yapmaya çalışıyorsunuz!"


A Haber bu haksız ve tarihi cezaları protesto etmek için "Yüksek Seçim Kurulu ile Radyo Televizyon Üst Kurulu, A Haber'e seçim dönemindeki yayınları nedeniyle hakkaniyete ve adalete sığmayan cezalar yağdırmaktadır. Bu nedenle ekranımızı karartarak bu haksız, insafsız ve hukuk dışı cezaları protesto ediyoruz.. Yayınlarımızı televizyondan takip eden izleyicilerimiz lütfen televizyonlarınızın ayarlarıyla oynamayın.. Siyah ekran, milli basını susturmayı, karartmayı hedefleyenleri protesto içindir..." anonsuyla ekranını kararttı.

A Haber, milli iradeden yana yayınları nedeniyle yine hedef oldu. Yüksek Seçim Kurulu YSK ile Radyo Televizyon Üst Kurulu RTÜK A Haber'e ceza yağdırmaya devam etti.

A HABER'E TARİHİ CEZAYA TARİHİ PROTESTO

Seçim dönemindeki yayınları nedeniyle A Haber'e 43 yayın durdurma cezası daha verildi. Cezalardan biri, Başbakan Davutoğlu'nun mitingini yayınlamak, bir başkası ise Başbakan Davutoğlu ile canlı yayında röportaj yapmaktan verildi.

BAŞBAKAN'IN MİTİNGİNİ CANLI YAYINLAMAYA BİLE CEZA VERDİLER

Başbakan'ın mitingini niye yayınladın, niye canlı yayına çıkardın gibi gerekçelerle verilen 1 Kasım seçim cezalarının sayısı ise rekor seviyeye ulaştı. YSK ve RTÜK, A Haber'e 99 yayın durdurma ve 19 uyarı cezası verdi.

A Haber'e kurulduğu günden bu yana verilen sansür gibi cezalar ise Türkiye televizyon tarihine geçti. Rekor sayıdaki yayın durdurma ve uyarı cezaların toplamı 239'a ulaştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
A Haber'e toplam 239 ceza
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN