Bu hale getirdiler

Giriş Tarihi: 11.12.2015
Bu hale getirdiler
Mardin Nusaybin'de Abdulkadirpaşa, Fırat, Dicle ve Yenişehir mahallelerinde geçen pazar günü saat 07.00'den çarşamba günü 17.00'ye kadar sokağa çıkma yasağı uygulandı. Yasağın kalkmasının ardından mahallelerde çatışmaların izleri ortaya çıktı. Teröristlerin kurduğu barikat ve yola tuzakladığı patlayıcıların yol açtığı tahribat en çok vatandaşı etkiledi. Patlamalar nedeniyle altyapıda hasar oluşurken, bazı ev ve işyerlerinin de teröristlerin ateşine hedef olduğu görüldü. Çatışmalarda evleri hasar gören vatandaşlar ise dün sabahtan itibaren onarım ve temizlik çalışmalarına başladı.
PKK'NIN HRİSTİYANLIK PROPAGANDASI

3 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ
Mardin Nusaybin'de devam eden operasyonlarda 3 terörist öldürüldü. Öldürülen teröristlerin, Nusaybin'de hendekler kazılarak patlayıcıyla tuzaklanması, Artuklu'da askeri aracın geçişi sırasında yapılan mayınlı saldırıda bir askerin şehit edildiği ve Nusaybin'de 6 askerin yaralandığı saldırılara katıldıkları tespit edildi. Öldürülen teröristlerin mevzilerinde ise silah, gece görüş dürbünün de olduğu teçhizat ile el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi.

Bu hale getirdiler

TEOG 12 ARALIK'TA
Nusaybin'de daha önce ertelenen Temel Eğitim Ortaöğretime Geçiş Sınavı (TEOG) 12-13 Aralık Cumartesi ve Pazar günü gerçekleştirilecek. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bazı okulların sınav merkezlerinin değiştirildiğini belirterek, daha önce yapılamayan sınavın 12-13 Aralık Cumartesi ve Pazar günü farklı okullarda yapılacağını duyurdu.

KAPILARDA İŞARET
Nusaybin Belediyesi ile DEDAŞ ekipleri onarım çalışmalarına başladı. Bu arada terör örgütü PKK'nın bazı evlere ait kapıları "X" şeklinde boyadığı görüldü. Örgütün bu yolla, vatandaşı göçe zorladıktan sonra, işaret koyduğu evleri polise karşı "üs" olarak kullandığı değerlendiriliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu hale getirdiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN