Ulu Camii'de ezanlar sustu!

İslam aleminin 5. Harem-i Şerif’i olarak kabul edilen Diyarbakır Ulu Camii'nde, Diyarbakır'ın fethedilişinin üzerinden asırlar sonra ilk kez ezanlar sustu. Bölge insanı, asırlardır susmayan ezanı PKK'lı teröristin susturmaya çalıştığını söyleyerek "Haçlıların bile susturamadığı ezanı, dinsiz PKK eliyle susturmaya çalışıyorlar” dedi.

Giriş Tarihi: 11.12.2015 10:54 Güncelleme Tarihi: 11.12.2015 11:04
Ulu Camii'de ezanlar sustu!
Marksist Leninist fikirlerden beslenen terör örgütü PKK'nın, tarihi Kurşunlu Camii'ni yakmasının ardından dikkatler bölgedeki diğer camilere çevrildi. PKK'nın camilere yönelik alçak saldırılarına karşı bölgedeki Müslümanlardan yoğun tepkiler yükselirken, İslam aleminin 5. Harem-i Şerif'i olarak kabul edilen Diyarbakır Ulu Camii'nde 639 yılında gerçekleştirilen Diyarbakır'ın fethinden bu yana ilk defa ezanlar sustu.

Diyarbakır'da görev yapan bir cami imamı, PKK'nın terör faaliyetleri nedeniyle görev yaptığı caminin bir süredir ibadete kapalı olduğunu dile getirerek, "Terör örgütünün haince eylemleri nedeniyle birçok camii maalesef ibadete kapalı. Bu mübarek beldede asırlardır susmayan ezanı PKK'lı teröristler susturmaya çalışıyor. Haçlıların bile susturamadığı ezanı, dinsiz PKK eliyle susturmaya çalışıyorlar" dedi.

HALK TEPKİSİNİ ORTAYA KOYMALI

PKK'nın camileri üs olarak kullandığını ve kullanmak istediğini belirten Orhan, "PKK camilerde namaz kılınmasını ve ibadet yapılmasını istemiyor. PKK'lılar camileri üs olarak kullanıp güvenlik güçlerinin müdahalesini önlemeyi amaçlıyor. Bu kalleş saldırılara karşı halkımızın tepkisini ortaya koymasını temenni ediyoruz. Müslüman halkımız PKK'yı İslam düşmanı saldırıları nedeniyle yalnız bırakmıştır" şeklinde konuştu. .

MÜSLÜMANLAR PKK'YA İSYAN ETTİ

Gazetemize konuşan A.K. isimli bir diğer din görevlisi ise, "Ben bir Kürt olarak PKK'nın bu eylemlerini şiddetle kınıyorum. Bölge halkımız camilerin yakılmasından, okullara zarar verilmesinden çok etkilenmiş ve PKK'ya karşı isyan etmiş durumda. Sokağa çıkma yasağının kalkmasının ardından halkımız sokağa çıkıp, PKK'ya karşı eylemlerde bulunarak camilere sahip çıkmak istiyor. Bizim bölge halkımız dindar ve dinine bağlı insanlardır" ifadesini kullandı.

Kaynak:Yeni Akit
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ulu Camii'de ezanlar sustu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN