Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Çavuşoğlu: Gerilimden yana değiliz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ege Denizi’nde Rus savaş gemisinden Türk balıkçı teknesine ateş açması hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Giriş Tarihi: 13.12.2015 19:27 Güncelleme Tarihi: 13.12.2015 20:45
Bakan Çavuşoğlu: Gerilimden yana değiliz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ege Denizi'nde Rus savaş gemisinden Türk balıkçı teknesine ateş açılmasına ilişkin açıklamalarda bulundu ve gerilimden yana olmadıklarını ifade etti.

RUS UÇAKLARI SİVİLLERİ VURDU

Roma'da katıldığı Uluslararası Libya Konferansı sonrası Türk gazetecilere açıklamalar yapan Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, "Rus tarafından açıklamayı gördük. Şimdi o balıkçı teknesi tespit edildi ve balıkçıyla da görüştükten sonra biz de nasıl olduğuna dair bilgi aldıktan sonra biz de gerekli açıklamalarımızı yaparız" dedi.

Türk balıkçı teknesine ateş açılmasıyla ilgili açıklama

"Ama biz hep şunu söylüyoruz: gerilimden yana değiliz, gerilimleri diyalog yoluyla aşmadan yanayız" diyen Çavuşoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "24 Kasım'da yaşanan bu üzücü olaydan sonra da hep attığımız adımlar bu yönde olmuştur. Bu konuda Türkiye'nin hakkını tüm dünya da teslim ediyor. Türkiye'nin olgun yaklaşımı, sabırlı yaklaşımı, diyalogtan yana olması ve gerilimi tırmandırmak istememesi herkes tarafından takdirle de karşılanmaktadır. Dolayısıyla balıkçıdan gerçek bilgileri, olayın nasıl gerçekleştiğini dinledikten sonra gerekli açıklamaları da zaten yaparız."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Çavuşoğlu: Gerilimden yana değiliz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN