Türkiye'nin en iyi haber sitesi

NATO'da iki Türk'e yeni görev

NATO'da bünyesinde yıllarca görev almış iki Türk'e, üst düzey görev verildi.

Giriş Tarihi: 13.12.2015 16:31 Güncelleme Tarihi: 13.12.2015 19:40
NATO'da iki Türk'e yeni görev

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye'nin AGİT nezdindeki daimi temsilcisi olan Büyükelçi Tacan İldem'i, İttifak'ın Kamu Diplomasisinden
Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı olarak atadı.

NATO'DAN SON 10 YILIN EN BÜYÜK TATBİKATITACAN İLDEM KİMDİR?

1956 yılında Ankara'da doğan İldem, 1978 yılında Dışişleri Bakanlığı'na girdi. Kariyerinin büyük bir bölümünü NATO ve güvenlik konularıyla geçiren İldem 1981 yılında Türkiye'nin NATO daimi temsilciliğinde başkatip olarak NATO konuları ilk dış görevini gerçekleştirdi.

İldem, 2006 ile 2009 yılları arasında Türkiye'nin NATO nezdindeki büyükelçiligi görevini üstlendi. 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in dış politika başdanışmanlığı görevini de yapan İldem, NATO genel sekreterinin ardından ittifakın en üst düzey 8 isminden biri olarak bu görevde yer alacak.

NATO ÜLKELERİ TÜRKİYE İÇİN HAREKETE GEÇTİ!ATANAN BİR DİĞER İSİM BURCU SAN

NATO genel sekreterinin atamasını gerçekleştirdiği bir diğer isim Burcu San. San, NATO'da Harekatlardan Sorumlu Direktörlüğe atandı. San, 1998 yılından bu yana NATO'da çesitli görevler üstlendi.

DAVUTOĞLU'NDAN NATO'YA MİT HARİTALARIYLA SUNUMBURCU SAN KİMDİR?

Kariyerine Silahsızlanma Dairesi'nde başlayan Burcu San, Bosna Hersek ve Kosova'daki Barış Gücü komutanlarının basdanışmanlığını üstlendi. San, bu görevlerinden dolayı İttifak'ın Üstün Hizmet Madalyası'na layık görüldü.

NATO Genel Sekreteri Lord Robertson ile Jaap de Hoop Scheffer'in özel kalem müdür yardımcılığını üstlenen Burcu San ardından Savunma Planlama Siyasası'ndan Sorumlu Daire Başkanlığı görevine getirildi.

San, direktör olarak atanmadan önce de Harekatlar Bölümü Daire Başkanı olarak görev yapıyordu. İttifak'ın harekatlarından sorumlu direktörü olarak çalışacak olan Burcu San, bu göreve gelen ilk Türk direktör unvanına sahip oldu.

NATO AÇIKLADI! TÜRKİYE İÇİN GELİYORLAR

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
NATO'da iki Türk'e yeni görev
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN