Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Operasyonlar % 80 başarılı

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, terör örgütüne yönelik operasyonları değerlendirdi: Operasyonların yüzde 70-80 oranında başarıya ulaştığını söyledi

Giriş Tarihi: 13.12.2015
Operasyonlar % 80 başarılı
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bazı gazetecilerin sorularını yanıtladı. Müezzinoğlu, çözüm sürecinde devletin şefkat elinin ortada olduğunu belirterek, "Çünkü 'meşru taleplerin varsa gel' dedik, değilsen ezer geçeriz. Gelinen noktada radikal tedbirler devreye girdi. Devletin kudret eli eskiden cepte duruyordu, şefkat eli vardı. Ama bu iyi niyet suiistimal edildi. Kudret elimizi cebimizden çıkardık" mesajı verdi.

TSK TERÖR LİSTESİNİ YAYINLADI!

YÜZDE 80 BAŞARILI

Bölgede yürütülen operasyonların yüzde 70-80 oranında başarıya ulaştığının altını çizen Müezzinoğlu, şöyle dedi: "Birkaç ay sonra yüzde 90'lara ulaşabilir ama hiçbir zaman yüzde 100 terör bitmez. Türkiye bu operasyonlara kararlılıkla devam etmeli. Terörle ilgili mücadele yöntemi en az 2-3 yıl değişmez artık... Kürt kökenli vatandaşların meşru taleplerine ilişkin süreç ise devam eder. Anayasa çerçevesinde bir şey yapılacaksa, yeni anayasa çalışmaları sırasında bunlar dikkate alınır. Zaten yüzde 90 oranında ne yapılması gerekiyorsa yapıldı. Ama bugün yaşanan bir ihanet sürecidir. Vatandaş artık bu devlet benim devletim diyecek. Yanlış yapan olursa da bedelini ödeyecek."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Operasyonlar % 80 başarılı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN