Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan FETÖ hakkında net konuştu!

Paralel yapıya yönelik operasyonları yakından takip ettiğini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Emniyet bunlardan temizlenmiş midir?” sorusuna ise ‘evet’ diyemem yanıtını verdi.

Giriş Tarihi: 14.12.2015 10:39
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 18 Aralık 2002'de öldürülen Dr. Necip Hablemitoğlu'nun dosyasının FETÖ soruşturması çerçevesinde yeniden ele alınmasını olumlu bulduğunu ifade etti. Erdoğan, "Kapalı kapılar ardında kalmış bir olay. Bununla ilgili bir çalışma yapılmasında çok büyük fayda var. Ben Hanefi Bey'in (Avcı) o yaklaşımına da katılıyorum. Hiçbir şeyin gizli kapaklı kalmaması lazım" dedi.

"DÜNYANIN NERESİNE GİDERLERSE GİTSİNLER..."

Paralel yapıya yönelik çalışmaları yakından takip ettiğini de vurgulayan Erdoğan, 55 kişinin yurtdışına kaçtığını hatırlatarak, "Kendine güvenenin zaten kaçması gibi bir durum olmaz. Bunlar şimdi yurtdışına kaçmak suretiyle zamanaşımı veya benzer durumlardan istifade edebilir miyiz anlayışıyla hareket ediyorlar. Bunların içerisinde o hareketin en tepe noktasında olan kişiler var, bu da manidar. Fakat dünyanın neresine giderlerse gitsinler, bunun bedelini er veya geç ödeyecekler" şeklinde konuştu.

"EMNİYET BUNLARDAN TEMİZLENMİŞ MİDİR?"

Erdoğan şöyle devam etti: "İçişleri Bakanlığı'nın, Adalet Bakanlığı'nın, MİT'in, Emniyet İstihbaratının çok daha farklı çalışması lazım. 'Emniyet bunlardan temizlenmiş midir' soruna 'evet' diyemem. Bu temizlik tabii kolay bir iş de değil. Yıllar yılı bunlar oralara sızdılar, ciddi manada örgütlendiler."

Kaynak: AKŞAM

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan FETÖ hakkında net konuştu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN