Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da Büyükelçi İldem'e üst düzey görev

Büyükelçi , Genel Sekreter Yardımcısı olarak seçildi

Giriş Tarihi: 16.12.2015 21:50
NATO'da Büyükelçi İldem'e üst düzey görev
Türkiye'nin AGİT Nezdindeki Daimi Temsilcisi Büyükelçi , Kamu Diplomasisinden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı görevine getirildi.

Dişişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, İldem'in söz konusu göreve seçilmesiyle, iki yıl aradan sonra bir bakanlık mensubunun NATO
Genel Sekreter Yardımcılığı görevini üstleneceği belirtildi.

Bakanlık açıklamasında, NATO'daki üst düzey görevlerin, müttefikler arasında adil ve eşit bir şekilde paylaştırılmasına verilen öneme dikkat çekilerek, Büyükelçi İldem'in bu göreve getirilmesinin memnuniyetle karşılandığı ifade edildi.

"Kamu diplomasisinden sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığı, İttifak'ın kamu diplomasisi stratejilerinin geliştirilmesi ile müttefik ve ortak ülkelerin
kamu diplomasisi politikalarının takibi açısından kilit rol oynamaktadır" ifadeleri kullanılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İttifak harekat ve politikalarının kamuoylarınca desteklenmesi ve NATO icraatının doğru olarak algılanması bakımından da kamu diplomasisi önem arz etmektedir. NATO'nun Büyükelçi İldem'in tecrübelerinden Genel Sekreter Yardımcısı olarak faydalanacak olması, ülkemizin İttifak'a verdiği önemin ve sağladığı katkıların bir başka somut göstergesini teşkil edecektir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
NATO'da Büyükelçi İldem'e üst düzey görev
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN